Doğal taşlar ne işe yarar? Sorusunun cevabında pek çok fiziksel ve ruhsal etki saymak mümkündür. Ne var ki bunların doğru olduğuna yönelik tıbbî ve bilimsel kanıtlar mevcut değildir.

Asırlardan beri şifalı ve mediatif etkilerine inanılan doğal taşların geçmişi milyonlarca yıl öncesine dayanır. Pek çok uygarlığın; tılsım, büyü ve benzeri metafizik amaçlarla da yararlandığı bu taşlar; sanat, dekorasyon, süsleme gibi alanlarda kendine yer bulur.

Tüm ihtiyaçlara yönelik doğal taş ürünleri, eşsiz takı tasarımları için doğru adres olan mağazamız, bu konudaki beklentileri üstün kalitesiyle yanıtlar.

Doğal Taşlar Nasıl Çalışır?

Her insan; DNA’sına, kişiliğine ve yaşam tarzına bağlı olarak belli enerjiler yayar. Bazılarına kanımızın kaynaması, onun enerjisine çekilmemiz yüzündendir. Bazılarıyla ise yıldızımız bir türlü barışmaz. Bunun nedeni, onun enerjisi tarafından itilmemizdir. İşte yaygın inanışa göre bu durum taşlar için de aynen geçerlidir.

Her taşın belirli bir enerjisi vardır. İnsanların enerjileri taşların enerjileriyle etkileşime girer, bu da onların etkilerinden faydalanmayı sağlar. Bunlar kimi zaman düşük, kimi zaman ise yüksek enerji frekanslarıyla rezonansa girer. Üzerimizdeki etkilerini ise titreşim frekansları belirler.

Doğal Taş Ne İşe Yarar?

Tüm doğal taşlara ithaf edilen yararlar değişiklik gösterir. Yeni başlayanlar için doğal taş ne işe yarar en çok bilinenlerden bazılarını özetleyecek olursak, doğal taşların faydaları şöyle sıralanabilir:

1. Kaygı ve Stresi Giderme:

Havlit, Jade vb. taşların endişe, gerginlik gibi duygulardan kurtulmaya yardımcı olduğu söylenir. Yatıştırıcı enerjiler yaydığına inanılan bu taşların faydasını görebilmek için teninize temas ettirerek kullanmanız önerilir. Bu noktada ise onları takı olarak tercih etmeniz son derece isabetlidir.

2. Üretkenliği Artırma:

Bazı taşların ise; üretkenlik, tutku ve gücü artırdığı kabul edilir. Örneğin, karnelyan taşının zihni berraklaştırdığı ve zekâyı kuvvetlendirdiği düşünülür.

3. Sezgileri Geliştirme:

Kimi doğal taşların yararları içerisinde altıncı hissi ve diğer sezgisel duyguları pekiştirdiğinden bahsedilir. Örnek vermemiz gerekirse, Lapis lazuli taşının zihin açıklığı sağladığı dile getirilir. Yüksek frekansları sayesinde düşünceleri keskinleştirdiği, konsantrasyonda artış sağladığı belirtilen bu taşın kişiye canlılık kazandırdığı söylenmiştir.

4. Motivasyon Verme:

Kimi taşların negatif enerjileri pozitife çevirdiğinden söz edilir. Böylelikle onların insanları motive ettiği, mutluluğu ve huzuru kendine çektiği savunulur.

5. Ağrıyı ve Acıyı Azaltma:

Doğal taşlar ne işe yarar? Sorusunun yanıtı olarak ifade edilen fiziksel etkiler içerisinde taşların ağrılara iyi gelmesi de vardır. Meselâ, yorgunluk ve baş ağrısı için Ametist taşının kullanılması önerilir.

Doğal Taşlar İşe Yarar mı?

Bu soruya bilimsel perspektiften kesin bir dille cevap vermek imkânsızdır. Doğal taşların yararlarıyla ilgili tüm bilgiler doğruluğu ispatlanmamış iddialardan ibarettir.

Çoğu araştırma, bu taşların insanlar üzerindeki tesirlerini Plasebo etkisiyle açıklar. Yani bir kişi doğal taşın kendisine iyi geleceğini düşünüyorsa, onu kullanınca rahatladığını hisseder. Bu, doğrudan taş ile ilgili değil, kişinin psikolojisinden kaynaklı bir durumdur.

Onların faydalarına inanmıyor olsanız bile kullanmanızın hiçbir sakıncası yoktur. Çünkü bu taşlar göz alıcı görünümleriyle şıklığınıza hoş bir dokunuş yapar, dekorasyonunuza yenilik katmayı başarır. Sadece bunlar için bile doğal taşlardan istifade edebilirsiniz.

Doğal Taşların İşe Yaraması için Ne Yapmalı?

Doğal taş bileklik ne işe yarar? Doğal taş kolye ne işe yarar? Sorularına uzmanların bu konudaki tavsiyeleri ise şöyledir:

  1. Bir doğal taş satın alırken; sertifikasının olup olmaması, hangi çakralarla ve burçlarla uyum sağladığı gibi hususlara dikkat edin.
  2. Taşı aldığınız zaman, ilk defa kullanmaya başlamadan önce yıkayarak temizleyin. Sertlik derecesi düşük ise; güneşte veya ay ışığında bekletmek, tütsü dumanına maruz bırakmak, toprağa gömmek gibi yöntemlerle temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Böyle yapmak taşın içerisindeki olumsuz enerjileri ondan uzaklaştırır ve kullanıma hazır hâle getirir.
  3. Taşınızın düzenli bakım ve temizliğine özen gösterin.
  4. Doğal taşları farklı takılarla birlikte değil, onlara özel ayrı bir kutu veya kese içerisinde saklayın ki çizilmesinler.
  5. Taşınıza başka birinin dokunmasına izin vermeyin. Bir başkası eline alacak olursa onun enerjisi taşınıza geçeceği için yine temizlemeyi unutmayın.
  6. Eğer doğal taşlar ne işe yarar? Sorusuna cevaben sayılan faydalara güveniyorsanız, onları kendi üzerinizde gözlemleyebilmek için belli niyetleriniz olması gerektiğini bilin. Yani taşınızı rastgele, gelişigüzel kullanmaktan kaçının. Onu her elinize aldığınızda niyetinize odaklanın, içinizden tekrar ederek taştaki enerjinin sizi sardığını hissetmeye çalışın. Bunu günde bir veya birkaç defa tekrarlayın.

Doğal taşlar ne işe yarar? Niçin ve nasıl kullanılır? Öğrendiğinize göre, şimdi onlara bir şans vermenizin tam zamanı!

Aradığınız bütün ürünleri Taş Sandığı’nın zengin koleksiyonunda bularak Türkiye’nin neresinde olursanız olun siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Ekonomik ve zengin ödeme seçeneklerinden yararlanabilir, hızlı kargo avantajıyla ürünlerinize hemen sahip olabilirsiniz.