Kristal Kuvars Taşı

Kristal Kuvars taşı veya Kuvars Kristali, katı ve sert bir mineral grubudur. Yer kabuğunun ortalama olarak yüzde 10’dan fazlasını Kristal Kuvars oluşturur. Altıgen prizmalar biçiminde bulunan bu kristaller; damarlı, sütümsü, yarı opak, saydam veya opak olabilir. Eşsiz güzelliği ve faydalarına yönelik rivâyetler ile çağlar boyu önemini koruyan bu değerli taş, sizin de hayatınıza renk katabilir. Gerçek Kristal Kuvars taşı arıyıorsanız Taş Sandığı’yla tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Kristal Kuvars Taşı

Kristal Kuvars Taşı Ürünleri


Kristal Kuvars Nedir?

Toprak Ana’nın hediyesi olarak görülen Kristal Kuvars, bütün şifalı taşların efendisi diye nitelendirilir.

Koruyucu ve iyileştirici güçleri bulunduğuna inanılan bu taş, ismini ‘Quarz’ kelimesinden alır.

İçerisinde donmuş bir su damlası barındıran bu taşın, kırıldığı zaman tekrar suya dönüştüğü söylenir. Kuvars grubuna mensup olan bu doğal taş, helezonik spiralli kristal formundan dolayı enerjisi en yüksek taşlardandır.

Kristal Kuvars Özellikleri Nelerdir?

 1. Sertlik derecesi 7 olarak belirtilir.
 2. Silikon ve oksijen içerir.
 3. Endüstriyel sektörlerde, ayrıştırıcı ve elektronik iletici olarak kullanılır. Diş macunlarında, deterjanlarda, saatlerde, elektrik ve cam ışıklandırmalarında da tercih edilir.
 4. Renksiz / beyaz bir görünümü mevcuttur.
 5. Gizli gücü sembolize ettiğine inanılan bu taş, doğanın saf ve sınırsız enerjisi ile bağdaştırılır. Kâinatın sonsuz gücünü simgelediği düşünülen bu taşın, kendisini üzerinde bulunduran kişiye büyük bir güç verdiği kabul edilir.

Kristal Kuvars Hangi Çakra ile Uyumludur?

Bu taş, bütün çakralarla uyumlu çalışan nadir taşlaar içerisindedir. Vücuttaki 7 çakra ile kusursuz bir uyum sergileyen Kristal Kuvars, çakra tıkanıklıklarının giderilmesinde son derece etkilidir.

Maddeler hâlinde sayacak olursak, Kristal Kuvars’ın dengeleyici ve iyileştirici etkileri şu çakralar üzerinde gözlemlenir:

 1. Sakral Çakra,
 2. Güneş Sinir Ağı,
 3. Kalp Çakrası,
 4. Kök Çakra,
 5. Boğaz Çakrası,
 6. Üçüncü Göz Çakrası,
 7. Taç Çakra.

Kristal Kuvars Hangi Burcun Taşıdır?

Çakralar için geçerli olan durum, burçlar konusunda da geçerlidir. Yani Kristal Kuvars taşı özellikleri itibariyle tüm burçların taşıdır.

Hangi burçtan olursanız olun, bu taşın etkilerinden yararlanma ihtimâliniz çok güçlü demektir.

Kristal Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kristal Kuvars taşının; enerjiyi toplayıp düzenleme, saklama, boşaltma ve pozitife çevirme gibi görevleri olduğundan söz edilir.

Biyomanyetik alanı güçlendirdiği söylenen bu taş, geçmiş dönemlerde büyü amaçlı kullanılmıştır.

Alternatif tıp için yararlı olduğu kabul edilen Kristal Kuvars taşının faydaları ruhsal ve fiziksel olarak şöyle çeşitlilik gösterir:

Kristal Kuvars Fiziksel Faydaları Nelerdir?

 1. Elektrikli âletlerden, cep telefonlarından yayılan radyasyonları toplayarak kişileri radyasyonun olumsuz etkilerinden koruduğu iddia edilir.
 2. Baş ağrısını hafiflettiği söylenmiştir.
 3. Kan dolaşımı için faydalı olduğu rivâyet edilmektedir.
 4. Sindirim sistemi rahatsızlıklarının iyileşmesine yardım ettiği şeklinde bir görüş vardır.
 5. Göz sağlığı üzerinde iyileştirici etkiler gösterdiğinden bahsedilir.
 6. Vücudun çeşitli bölgelerindeki ağrıları azalttığına inanılmaktadır.
 7. Bazıları ise Kristal Kuvars taşı yararları konusunda şunları ifade etmektedir: Bu taş; yanıkların, yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcıdır.

Saçların ve tırnakların uzamasını destekler. Kırılmalarına engel olduğu söylenir.

Kristal Kuvars Ruhsal Faydaları Nelerdir?

 1. Beyin fonksiyonlarını uyardığı söylenir.
 2. Etraftaki insanların pozitif enerjisini toplayarak, kendisini taşıyan kişiye aktardığına inanılır.
 3. Kişiyi psikolojik açıdan koruduğu iddia edilmektedir.
 4. Konsantrasyonu artırdığı rivâyet olunmuştur.
 5. Duyguları dengelediği ve aurayı temizlediği de söylentiler arasındadır.
 6. Kaygı, stres ve benzeri durumlardan kurtardığı bildirilmektedir.

Kristal Kuvars Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu taşı negatif enerjisinden arındırmak ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilmek için düzenli aralıklarla temizlemelisiniz. Bunu yaparken kullanabileceğiniz yöntemler ise şunlardır:

 1. Akan suyun altında ovalayarak yıkayabilirsiniz. Sabuna veya farklı bir kimyasal ürüne gerek yoktur.
 2. Başka bir doğal taş ile Kristal Kuvars’ı yan yana getirip bir süre beklemeye bırakın. Böyle yapmak, iki taşın birbirinden istifade etmesini sağlayacak ve Kristal Kuvars’ın enerjisini dengeleyecektir.
 3. Tütsü yakmak da yine taşı, üzerinde biriken olumsuz enerjiden kurtarır.
 4. Toprak, doğal taşların bünyesinde yer alan kötü enerjileri uzaklaştırır. Taşınızı bahçe veya saksı toprağına gömerek bir gece bekletip güvenle kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Kristal Kuvars Fiyatları

Ürün yelpazemizde Kristal Kuvars fiyatı taş boyutlarına göre değişiklik gösterir. Taş rengi ve şekli de fiyatın belirlenmesinde etkili unsurlar olarak karşımıza çıkar.

Saydamlık, içerdiği pürüzler, parlaklık durumu, kullanım amacı, çıkarıldığı bölgeler Kristal Kuvars taşı bileklik, Kristal Kuvars taşı kolye, Kristal Kuvars taşı yüzük gibi Kristal Kuvars taşı ürünlerinin fiyatlarını etkiler.

‘Şık görünmek, hayat kalitesini yükseltmek herkesin hakkı.’ Diye inanan mağazamız, hesaplı Kristal Kuvars fiyat seçenekleri ile her bütçeye hitap eder. Böylece butaşın etkilerinden yararlanmak ve kombinlerine bu taştan yapılmış takılarla şıklık katmak isteyenler aradığını mağazamızda bulur.

Kristal Kuvars Taşı Ürünlerine Göz At