Varisit Taşı

Varisit taşı (Variscite), aynı zamanda cesaret taşı diye bilinir. Nadir bulunan bir değerli taş olup, Firûze yani Turkuaz taşına benzer. Kiremit, mavi, turkuaz ve yeşil renklerde gözlemlenir.

Varisit taşını doğal hâliyle satın alıp evinizde dekoratif eşya veya kombinlerinizde süs olarak kullanmak istemez misiniz? Öyleyse taş sandığının zengin ürün koleksiyonunu inceleyerek tarzınıza uygun ürünü kolayca sipariş verebilirsiniz.

Varisit Taşı

Varisit Taşı Ürünleri


Varisit Taşı Nedir?

Varisit, özgüven ve cesaret taşı olarak bilinen bir taştır. Aura temizleyici olduğu kabul edilen bu doğal taş, Amerika’nın Utah eyalati başta olmak üzere birçok bölgede yaygındır.

Varisit Taşı Özellikleri Nelerdir?

 1. Damarlı, opak bir yapısı mevcuttur.
 2. Hidratlı bir alüminyum fosfat mineralidir.
 3. Alüminyum yönünden zengin kayaçlar ile tepkimeye giren fosfatlı sudan çökeltme yolu ile oluşur.
 4. Kabuklarda, boşluk dolgularında ve yumrularda ince taneli kütleler hâlinde yer alır.
 5. Alüminyum bakımından zengin, yüzeye yakın yerlerde görülür.
 6. Sertlik derecesi 3,5 – 5,7 olarak bildirilir.
 7. Özgül ağırlığı 2.57 – 2.61 şeklindedir.
 8. Kimyasal formülü ise şudur: AlPO4, 2H2O.

Varisit Taşı Nerede Bulunur?

Almanya’daki Vogtland bölgesinde 1837 itibariyle keşfedilen bu taş, Avusturya bölgesinde yaygındır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti ve ABD, Varisit taşı yatakları açısından iyi bir kaynaktır.

Öte yandan bu taşın İspanya, Avustralya, Brezilya ve Polonya’da da çıkarıldığı bilinmektedir.

Varisit Taşı Hangi Çakra ile Uyumlu?

Vücudumuzda yedi ayrı çakra vardır. Her çakra çeşitli doğal taşlarla ilişkilendirilir. Varisit taşı ise şu çakralarla bağlantılıdır:

 • Boğaz Çakrası,
 • Kalp Çakrası,
 • Taç Çakrası.

Varisit Taşı Hangi Burcun?

Yay ve Toprak, bu taş ile özdeşleştirilen burçlardır. Burcunuz bunlardan biriyse, Varisit taşının etkilerinden daha iyi yararlanacağınız ümit edilir.

Varisit Taşı Ne İşe Yarar?

Bilimsel geçerliliği olmamakla birlikte, Varisit taşı faydaları kullananların tecrübelerine ve eski inanışlara dayanır. Söz konusu faydalardan bazıları şunlardır:

Varisit Taşı Fiziksel Faydaları

 1. Karın bölgesinde oluşan şişliği giderdiğine inanılmaktadır.
 2. Ülser ve gastrit gibi mide sorunlarına iyi geldiği söylenmiştir.
 3. İktidarsızlığa karşı faydalı olduğundan söz edilir. Erkek üreme sistemi üzerinde olumlu etkiler gösterdiği dile getirilir.
 4. İyileştirici özelliğiyle hücreleri ve dokuları yenilediği yönünde bir rivâyet vardır.
 5. İskelet sistemiyle alâkalı problemlerin tedavisine katkıda bulunduğu bildirilmektedir.
 6. Varisit taşının faydaları üzerine bir başka söylenti de şudur: Gut, romatizma ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları için şifalıdır. Vücuttaki asit miktarını dengeler. Böbrek sağlığının korunmasında etkilidir.

Varisit Taşı Zihinsel ve Ruhsal Faydaları

 1. Strese iyi geldiğine inanılır. ‘Kişiyi yumuşatıp daha sakin biri hâline getirir.’ demişlerdir.
 2. Korku ve endişe gibi duyguları hafiflettiği belirtilir.
 3. Gerginliği aldığı, huzur ve sekînet verdiği iddia edilir.
 4. Özgüveni güçlendirdiği söylenir.
 5. Ümitsizlik yaşayanların hayata daha olumlu bakmasını sağladığı şeklinde bir rivâyet vaardır.
 6. Denildi ki: Varisit taşı, insanların kendi benlikleriyle bağlantı kurmalarına yardım eder. İç varlığa karşı farkındalığı geliştirir. Kişinin duygusal bedenini daha iyi kontrol etmesine yardımcıdır.
 7. Bazıları ise Varisit taşı yararları konusunda şunları söylemiştir: Bu taş zihin açıklığını artırır. Kişiyi berrak bir zihne, keskin bir anlayışa, kıvrak bir zekâya kavuşturur. Bu taşı üzerinde bulunduran kişiler takıntılarından kurtulur ve sonuca odaklanmayı öğrenir.

Varisit Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Varisit taşı negatif enerjisinden arındırmak hem onu ilk satın aldığınızda, hem düzenli kullandıkça yerine getirmeniz gereken önemli bir görevdir. Bunu yapmazsanız taşın üzerinde biriken olumsuz enerji, Varisit’in işlevlerini yerine getirmesine engel olur.

Taşa eski fonksiyonelliğini ve pozitifliğini geri kazandırmak için uygulayabileceğiniz yöntemler şunlardır:

 1. Farklı bir doğal taş ile yan yana koyarak bir süre bekletin. Böylelikle o doğal taş, Varisit taşının negatif enerjisini giderecektir.
 2. Toprağa gömün, bir gece toprak altında kalsın. Bu sayede toprak, Varisit taşındaki zararlı enerjiyi emerek nötr duruma getirir.
 3. Tütsü yakıp onun dumanıyla da taşınızı rahatça arındırabilirsiniz.

Varisit Taşı Fiyatları

Varisit taşı fiyatlarının belirlenmesinde birçok faktör rol oynar, örneğin taşın kalitesi, büyüklüğü, şekli ve tasarımı. Ayrıca pazar şartları ve fiyat rekabeti de fiyatları etkiler. Varisit taşı fiyatlarının tam olarak ne kadar olduğunu belirlemek için bir satıcıya başvurmanız ve fiyat teklifi almanız önerilir.

Varisit taşının işlenmesi, kesilmesi ve şekillendirilmesi gibi ek işlemler de fiyatları yükseltebilir. Varisit taşı alırken, kaliteli bir ürün aramanız ve satıcılar arasında fiyat karşılaştırması yapmanız fiyatlar hakkında daha doğru bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Varisit taşı fiyatları aynı zamanda satış yerine de göre değişebilir. Örneğin, lüks perakende mağazalarında Varisit taşı fiyatları daha yüksek olabilir, ancak online satış platformları veya pazar yerlerinde daha uygun fiyatlar bulunabilir. Orijinal ve cazip fiyatlı Varisit taşı ürünleri için Taş Sandığı farkını deneyimleyebilirsiniz.

Varisit Taşı Ürünlerine Göz At