Yeni başlayanlar için doğal taşlar dünyası karışık gelebilir. Fakat bu dünyaya adım attığınızda ne kadar renkli ve eğlenceli olduğunu görmeniz uzun sürmeyecek.

Oluşumu dile kolay, milyonlarca yıl öncesine dayanan doğal taşların her biri farklı hikâyelere sahip. Şifalı etkiler gösterdiği kabul edilen bu taşlar mitolojik efsanelerde kendine geniş bir yer buluyor. Alternatif tıp uygulamaları için kullanılan doğal taşlar, ruhani amaçlarla da tercih ediliyor.

Doğal taşlarla kısa bir süre önce ilgilenmeye başladıysanız, bu alanda hızlı yol kat etmek için öğrenmeniz gerekenler var… Öyleyse okumaya devam edin!

Yeni Başlayanlar için Doğal Taşlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Değerli ve yarı değerli taşlarda okyanusların, denizlerin ve yerkabuğunun enerjisi bulunduğu iddia ediliyor. Çeşitli titreşimler yaydığı ve belli frekanslara sahip oldukları düşünülen bu taşların, iyileştirici ve dengeleyici güçlerine inanılıyor.

Ne var ki, doğal taşların faydaları üzerine söylenen hiçbir şeyin bilimsel ve tıbbî dayanağı mevcut değil. Yine de kalbiniz bunların doğru olduğundan yana ise, gönlünüzü ve zihninizi doğal taşların enerjisine açmak için geç kalmayın!

Doğal Taşlar Nasıl Etki Eder?

Yaygın görüşe göre tüm doğal taşların bir titreşimi vardır. Titreşimleri ise atomlar meydana getirir. Bu bileşim, taşların belli frekanslarda rezonansa girmesini sağlar. İşte taşlara atfedilen şifalı etkilerin gerçekleşmesi bu frekanslar sayesindedir. Taşlar çakra titreşimleri ile birlikte çalışır. Böylelikle; ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel etkiler ortaya çıkar.

Doğal Taş Nasıl Seçilir?

Kaliteli doğal taş alışverişi yapabilmek için şunlara dikkat etmelisiniz:

 1. Alacağınız taşların özelliklerini güvenilir kaynaklardan öğrenin ve mümkünse yerinde görüp inceleyerek karşılaştırma yapın. (Tüm doğal taşlarla ilgili doğru bilgilere web sitemizin doğal taşlar ve özellikleri sayfasından ulaşabilirsiniz.)
 2. Hangi taşın hangi çakra ile uyumlu olduğunu, bu çakraların sahip olduğu özellikleri araştırın. Doğal taş tercihinde bulunurken ilişkilendirildiği çakraları da hesaba katın.
 3. Burcunuzu es geçmeyin. Alacağınız taşın burç enerjinizle uyum sağlamasına önem verin.
 4. Renklerine göre her taş değişik bir anlam taşır. Seçiminize yön verirken bu hususu göz ardı etmeyin.

Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğal taşlar nasıl kullanılır sorusuna öneri olarak; Doğal taşları günlük yaşamınızın bir parçası hâline getirmek için tercih edebileceğiniz pek çok alternatif vardır. Bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Dekoratif amaçlı tercih edebilirsiniz.
 2. Cebinizde, çantanızda, cüzdanınızda taşıyarak kendinize yakın tutabilirsiniz.
 3. Aksesuar veya takı olarak kullanıp kombinlerinize şıklık katabilirsiniz.
 4. Meditasyon, yoga, mistik ritüeller için de yine bu taşlardan yararlanmanız mümkündür.

Doğal Taş Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşlarınızdan maksimum derecede yararlanabilmek için şunlara özen gösterin:

 1. Taşı ilk aldığınızda temizleyin. Bunu kullanım sıklığınıza göre düzenli olarak tekrarlayın. (Doğal taşları negatif enerjilerinden arındırma yollarını blog sayfamızdan bulabilirsiniz.)
 2. Sertlik değeri düşük taşlarınızı su ile temas ettirmeyin.
 3. İşiniz bitince taşları kendi kutularına veya bir kese içerisine yerleştirin. Bunu yaparken her taşı ayrı bir yere koymayı ihmâl etmeyin. Taşların birbirine veya farklı takılara değmesi çizilmelerine yol açabilir.
 4. Taşınıza sizden başkasının dokunmasına müsaade etmeyin. Böyle bir şey olması hâlinde, olası kötü enerjilere karşı yine enerjisel boyutta bir temizleme işlemi uygulayın.
 5. Taşlara bakım yaparken; sabun, deterjan ve benzeri kimyasal maddeler kullanmayın.

Yeni Başlayanlar İçin Doğal Taşlar Hakkında Genel Değerlendirme

Doğada kendiliğinden oluşan kristaller, inanışa göre pozitif enerji ve şifa dağıtıyor. Her biri kendi yörüngesinde hareket eden gezegenler gibi, hepsi değişik amaçlara hizmet etmeyi sürdürüyor. Benzersiz görünümleriyle insanı hayranlık duygusunun doruk noktasına ulaştıran bu taşlar, göz alıcı güzelliğinden dolayı dekorasyonlarda başrolü oynuyor.

Takı-mücevher-aksesuar sektörünün de vazgeçilmezi bu taşlar, estetik ve işlevsel özellikleriyle beğeni toplamayı başarıyor. Siz de ihtiyacınız olan doğal taşlara en uygun fiyatlar ve en yüksek kalite ile ulaşmak için tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz. Orijinal taşlar alanında farkın adresi mağazamız, nitelikli ürünleriyle hayatınıza anlam ve değer katacaktır.