Çilek Kuvars Taşı

Çilek Kuvars taşı, yabancı dilde 'Strawberry quartz' olarak bilinir. ‘İç Sevgi Taşı’ diye de isimlendirilmiştir. Kuvars grubuna mensup olan pembe renkli bir taştır. Fakat ‘Pembe Kuvars’ ile Çilek Kuvars birbirine karıştırılmamalıdır. Pembe Kuvars’ın rengi daha açıktır, Çilek Kuvars taşının pembe tonu ise daha farklıdır. Çok güçlü bir kristal olan Çilek Kuvars, buna rağmen oldukça nazik, sevgi dolu, destekleyici, yumuşak ve kucaklayıcı bir enerjiye sahiptir.

Çilek Kuvars Taşı

Çilek Kuvars Taşı Ürünleri


Doğal taşlar alanındaki popülaritesini üstün kalitesine borçlu olan mağazamız, gerçek Çilek Kuvars taşı arayanların odak noktasıdır. Hesaplı fiyatlandırmasına karşın yüksek kalitesinden taviz vermeyen Taş Sandığı, sizin ve sevdiklerinizin beklentilerini yanıtlamaya hazırdır.

Çilek Kuvars Nedir?

Çilek Kuvars, yaygın olarak bulunan bir doğal taştır. Rengini, yapısında bulunan demir Oksit mineralinden alır. Rengi; ahududu pembesi, çilek pembesi ve açık pembe arasında değişkenlik gösterir.

İçinde tanecikler vardır. Saydam veya yarı saydam halde bulunabilir. Yaygın olarak Afrika ve Meksika’da çıkarılır.

Çilek Kuvars Özellikleri:

 1. Yüksek titreşimli, kendi kendini ayarlama yeteneğine sahip, saf bir kristaldir.
 2. Üzerinde benekler mevcuttur.
 3. Katı ve sert bir mineraldir.
 4. Yer kabuğunun yüzde 10'luk kısmından fazlasını Çilek Kuvars oluşturur.
 5. Çoğunlukla Altıgen prizmalar şeklinde gözlemlenir. Sivri ve uzun kristalleri de vardır.
 6. İçerisinde donmuş bir su damlasına benzeyen izler görülmektedir.
 7. Kuvars ailesinin diğer taşlarıyla birlikte kullanılırsa etkisinin artacağı belirtilmektedir.
 8. Uçuk pembeden koyu pembeye kadar değişen bir renk yelpazesine sahiptir.
 9. Kişinin hem öz varlığı hem çevresi üzerinde etkili olduğu kabul edilmiştir.
 10. Diğer kristallerden ve taşlardan yayılan enerjileri güçlendirdiği rivayet olunmuştur. Enerjileri tutma, düzenleme, boşaltma ve pozitife çevirme yeteneklerinin olduğuna inanılmıştır.
 11. Sertlik değeri 7’dir.
 12. Evrensel sevgiyi sembolize eder.
 13. Kristal Kuvars’ın yani saf Kuvars’ın bütün özelliklerini barındırır.

Çilek Kuvars Hangi Çakra ile Uyumlu?

Yaygın görüşe göre; bu taşın aktif ettiği, dengelediği ve iyileştirdiği çakralar; başta Kalp Çakra olmak üzere tüm çakralardır.

Çilek Kuvars Hangi Burcun?

Terazi ve Yengeç, Çilek Kuvars’ın uyumlu burçları olarak ifade edilir. Burcunuz bu ikisinden biriyse, doğal taş tercihinizin Çilek Kuvars’tan yana olması size çok şey katacak demektir.

Çilek Kuvars Ne İşe Yarar?

Evrensel sevgiyi aşıladığına inanılan bu taşın; cömertlik, takdir ve sevgi sembolü olduğu kabul edilir. Kişinin niyetlerini gerçekleştirmesine yardım ettiği düşünülen Çilek Kuvars’ın, bilhassa yoğun iş temposuna sahip kişilerce kullanımı önerilir. Stres düzeyi yüksek olanlar üzerinde yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkiler göstereceği umulur. Böylece kişinin âna odaklanmasına yardımcı olacağı söylenir.

Tabii ki Çilek Kuvars taşı faydaları üzerine söylenenlerin bilimsel geçerliliği, tıbbî değeri yoktur. Bunlar, çeşitli mitolojik inançlar doğrultusunda ve halk arasındaki söylentiler, efsaneler vasıtasıyla yaygınlaşmıştır.

Ancak her doğal taşın belirli bir enerji frekansına ve titreşim seviyesine sahip olduğu bir gerçektir. Taşlar hakkında ileri sürülmüş faydalar da bunlara dayanır.

Fiziksel Olarak Çilek Kuvars Taşının Faydaları:

 1. Topraklama enerjisi taşıdığına, vücudu gereksiz ve negatif yüklerden arındırdığına inananlar vardır.
 2. Herhangi bir hastalığa yakalanmış kişi bu taşı üzerinde bulundurursa daha kolay iyileşeceği düşünülmektedir.
 3. Bazılarına göre Çilek Kuvars'ı egzersizin ardından kullanmak yapılan sporun daha çok fayda sağlamasına yardımcı olur.
 4. Bazı kimseler Çilek Kuvars faydaları hakkında şunları demektedir: Vücuttaki statik elektriği azaltır. Gebelikte kullanılırsa anne-bebek arasındaki bağı güçlendirir, hamileliğin iyi geçmesine yardımcıdır, bebeğin sağlığını destekler. Bağışıklık sistemi için de yararlıdır.
 5. Kan damarlarını ve kalbi iyileştirici etkisinden bahsedenler mevcuttur.
 6. Uyuşukluktan ve bitkinlikten kurtarıp vücuda zindelik kazandırdığı, fiziksel enerjiyi artırdığı söylenir.

Psikolojik ve Zihinsel Olarak Çilek Kuvars Taşının Yararları:

 1. Enerjisini dışa doğru yayarak etraftaki insanları da etkileyebildiği rivayet edilmektedir. Bu nedenle gerçek aşkı arayan, ruh eşini bulmak isteyenler Çilek Kuvars taşını kullanırlar. Yalnız kimseler için, dostluğu ve aşkı çektiği rivayet olunur.
 2. Yeni yeteneklere ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenmiştir.
 3. Bilinçaltını temizlediği iddia edilir.
 4. 'Çilek Kuvars huzur ve sakinlik verir, manen güçlendirir. Kişinin fiziksel ve ruhsal ritmini düzenler.' Görüşünü benimseyenler bulunmaktadır.
 5. Duyguları dengelediği kabul edilmiştir.
 6. Kimileri Çilek Kuvars taşı yararları hakkında şunları söylemişlerdir: 'Yeniden başlamak isteyen kimseler için ideal bir taştır. Kendinizi ve etrafınızdaki insanları sevmenize yardımcıdır. Motivasyon artırıcıdır. Karakterinizi keşfetmenize ve geliştirmenize yardım eder. Üzüntülerle, hayal kırıklıklarıyla ve zorluklarla başa çıkmanız için size destek olur. İlham ve yaşama sevinci verir. Olayların iyi yönlerini görmeyi sağlar. Aura ve fiziksel beden arasındaki bağı kuvvetlendirir. Kişinin içindeki gücü, potansiyeli ve gizli kabiliyetleri meydana çıkarır.
 7. Beyin fonksiyonlarını harekete geçirdiği, zihin açıklığı verdiği, algıyı güçlendirdiği söylenmektedir.
 8. Denildi ki; Çilek Kuvars sorunları gün yüzüne çıkararak onların üstesinden gelmenize katkıda bulunur. Kullanan kişiye genişletilmiş bir bilinç verir, anlayış ve bilgelik aşılar.

Çilek Kuvars Temizliği Nasıl Yapılır?

Taşınızın bünyesinde birikmiş negatif enerjinin dışa vurması için toprak ve su elementlerinden yararlanabilirsiniz. Bu amaçla toprağa gömebilir veya akan su altında yıkayabilirsiniz.

Tütsü yakmak da taşı kötü enerjisinden kurtarmak için yeterlidir. Ayrıca Selenit taşı yahut Himalaya Tuz Lambası yanında bekletmek, taşın olumsuz enerjisini yok edecektir.

Bu sayede taşınızdan daha iyi yararlanmanız, etkilerini daha güçlü hissetmeniz mümkündür.

Çilek Kuvars Fiyatları

Taşın hangi malzeme üzerine dizildiği, taş kesimi ve uzunluk, büyüklük gibi faktörler Çilek Kuvars fiyatı üzerinde etkilidir.

Taşın parlaklığı, rengi, sertliği ve berraklığı da fiyatlarına etki eder. Tüm fiyatlandırma seçeneklerini ve ürün özelliklerini görmek için şimdi kategorimize göz atmanızın tam zamanı!