Doğal taş bileklik hangi kola takılır? Sorusunun cevabı bilekliğin kullanım amacına ve üzerindeki taşların türüne göre değişir. Giyim tarzınız, bileklik ile beraber hangi aksesuarları kullanacağınız, kombininizi nasıl bir ortam için hazırladığınız da bu sorunun cevabını etkiler. Örneğin; gündelik giyiminizi taçlandırmak için doğal taş bilekliklerden yararlanıyor veya özel bir davet için bu bilekliklerin ışıltısına başvurmak istiyor olabilirsiniz.

İşte bu gibi faktörlere göre, doğal taş bileklikler hangi kola takılır? Sorusunun yanıtı değişir. O zaman, stilinize yön verecek değerli ipuçları için okumaya devam edin!

Doğal Taş Bileklik Ne İşe Yarar?

Her doğal taşın birtakım frekanslar ve titreşimler yaydığı, çeşitli güç ve miktarlarda enerjilere sahip olduğu kabul edilir. Bunlardan yola çıkılarak, tüm değerli ve yarı değerli taşların vücuda, ruha, zihne pek çok yarar sağladığı ileri sürülür.

İşte taşların bu etkilerine inananlar, onlardan faydalanmak için doğal taş bilekliklere de başvurur. Şıklığına şıklık katmak isteyenlerin tercihi bu bileklikler, etkileyici ve zarif görünümleriyle kombinlere farklı bir boyut kazandırır.

Buna göre, doğal taş bileklik yararları arasında zikredilen bazı hususlar şunlardır:

 1. Motivasyonu artırdığına ve enerji düzeyini yükselttiğine inanılır.
 2. Özgüveni güçlendirdiği ileri sürülür.
 3. Doğal taşları bileklik olarak kullanmanın, bunlar teninize temas edeceği için vücudu elektromanyetik yükünden arındırdığı, radyasyonun olumsuz etkilerinden koruduğu söylenir.
 4. Stresle mücadelede büyük rol oynadığı, yatıştırıcı ve sakinleştirici etki gösterdiği iddia edilmektedir.
 5. Kronik yorgunluğa iyi geldiği, daha iyi bir uyku çekmeye yardımcı olduğu belirtilir.
 6. Ruhsal gelişime katkıda bulunduğu rivayet olunur.
 7. İlişkilerde uyumu yakalamaya yardım ettiği söylentiler arasındadır.
 8. Üretkenliği desteklediğinden söz edilir.
 9. Doğal taş bileklikler şifa niyetlerinizin ve çevre ile bağlantınızın somut bir hatırlatıcısı durumundadır. Bu bilekliklere her baktığınızda niyetlerinizi ve hedeflerinizi yeniden hatırlayıp güç toplar, kendinizi iyi hissedersiniz. Onların benzersiz ve çarpıcı tasarımları görenleri âdeta büyüleyerek bakışları üzerinizde yoğunlaştırır, gittiğiniz her mekânda ilgi çekmenize imkân verir.
 10. Ayrıca doğal taş bileklik faydaları ile ilgili olarak şu tarz rivayetlere de rastlanmaktadır: Empati yeteneğini kuvvetlendirir. Konsantrasyon artırıcıdır, dikkati toplamayı ve odaklanmayı kolaylaştırır. Kişiyi yeniliklere açık hâle getirir. Sevgiyi ve aşkı çağırır, güzel duyguları teşvik eder. Bolluğu ve bereketi kendine çeker. Manevi açıdan ilerlemeye, kalp gözünün ve çakraların açılmasına destek olur. Cilt rahatsızlıklarının iyileşme sürecini hızlandırır. Sindirim sistemi sorunlarına ve kalp hastalıklarına şifalıdır.

Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Doğal taşları kullanmanın birçok yolu vardır. Onlarla meditasyon yapmak, yoga ve buna benzer aktivitelerde yer vermek, dekoratif amaçla tercih etmek, cepte taşımak bunlardan bazılarıdır.

Eğer gün boyu vücudunuza yakın olsunlar istiyorsanız doğal taş bileklik kullanımı sizin için doğru bir tercihtir. Her kombine uyum sağlamayı başaran bu bileklikler, ne giyerseniz giyin ona çok yakışır. Rengârenk görüntüsü ve dayanıklı yapısıyla beğeni toplayan doğal taş bileklik türleri, ahenkli ve tutarlı bir şıklığın anahtarıdır.

Peki; doğal taş bileklik hangi kola takılmalı? Diye merak ediyorsanız, bu soruya kesin bir yanıt verilemeyeceğini bilmelisiniz.

Çünkü bu bilekliklerin sağ veya sol kola takılmasında hiçbir sakınca yoktur. Onu nerede kullanacağınız sizin getirdiğiniz niyete ve nasıl bir kombin yapmayı seçtiğinize bağlıdır. Tercih edilen doğal taşın özellikleri de bilekliği hangi kola takmanız gerektiği noktasında belirleyici olacaktır.

Sağ ve sol el, taşların dünyasında zıt anlamlara sahiptir. Şöyle ki;

 1. Sağ elin olumsuz enerjiyi vücut dışına saldığı kabul edilmiştir.
 2. Sol elin ise pozitif enerjiyi alan taraf olduğu söylenir.

Şimdi, bilekliğinizi sağ ve sol kolunuzda kullanmanın size neler kazandırabileceğini kısaca özetleyelim:

Doğal Taş Bileklik Sağ Kola Takılır mı?

Evet. Az önce bildirdiğimiz gibi, yaygın inanışa göre Sağ elin görevi kötü enerjiyi bedenimizden uzaklaştırmaktır. Kendinizi zararlı enerjilerden muhafaza etmek, içinizde var olduğunu düşündüğünüz kötü enerjileri atmak istiyorsanız doğal taş bilekliği sağ elinize takabilirsiniz.

Sağ Ele Hangi Doğal Taş Bileklik Takılır?

Bu konuda bir sınırlama olmamakla birlikte, özellikle şunlardan birinin seçilmesi önerilir:

 1. Kaplan Gözü,
 2. Lapis Lazuli,
 3. Kristal Kuvars,
 4. Oniks,
 5. Obsidyen,
 6. Necef Taşı,
 7. Florit.

Doğal Taş Bileklik Sol Kola Takılır mı?

Elbette, takılabilir. Bu tarz bilekliği sol elde bulundurmak, dışarıdan belli bir enerji almayı istediğinize delâlet eder. Meselâ; mutluluğu veya sevgiyi kendinize çekmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda ise doğal taş bilekliğinizi sol kolunuzda konumlandırmalısınız.

Sol Ele Hangi Doğal Taş Bileklik Takılır?

Bu hususta da herhangi bir kısıtlamadan söz edemeyiz. Fakat sol kola en çok şu bileklik modellerinden birinin takılması tavsiye edilir:

 1. Pembe Kuvars,
 2. Labradorit,
 3. Ametist,
 4. Akuamarin,
 5. Ay Taşı,
 6. Amazonit,
 7. Akik,
 8. Aventurin,
 9. Morganit,
 10. Apatit.

Doğal Taş Bileklik Dönüşümlü Olarak Takılabilir mi?

Tabii ki, sağ elinizde kullandığınız bilekliği sol tarafınıza takmanız veya tam tersi mümkündür. Ancak bunu yapmadan önce bilekliğinizi topraklama yöntemiyle temizleyerek negatif enerjisinden arındırmalısınız. Yani toprağa gömüp bir süre bekletmeniz lâzımdır.

Öte yandan bilekliğin temizliği için akan su altında yıkamayı veya 24 saat boyunca ay ışığında bekletmeyi tercih edebilirsiniz.

Doğal taş bileklik nereye takılır? Diye merak ediyorsanız, takınızı gelişigüzel kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu şekilde enerjisel olarak arınmasını sağladıktan sonra; bilekliğinizi bir gün sağ kolunuza, başka bir zaman öteki elinize takmanızın mahzuru yoktur.

Aynı Anda Birden Fazla Doğal Taş Bileklik Takılır mı?

Evet, bu şekilde de kullanabilirsiniz. Fakat ‘sağ el enerjileri atar, sol el ise enerjileri emer.’ İfadesini unutmamalısınız. Dolayısıyla bileklik seçimi yaparken, üzerindeki taşların itici taşlardan mı, yoksa verici taşlardan mı olduğunu öğrenmelisiniz.

Özetle: Doğal Taş Bileklik Hangi Kola Takılır?

Yukarıdaki bilgileri kısaca toparlayacak olursak;

Sağ el enerjileri serbest bırakır, sol el ise emicidir. Sol elimiz iç etki alanlarımıza giden yoldur ve bilinçaltımızla bağlantılıdır. Yani sol tarafın enerji yönü bize doğrudur.

Sağ elimizin mevcut yolu ise bizden uzaktadır. Bunun içindir ki sağ el enerjileri dışarı çıkarıp bedenden uzaklaştırmakla vazifeliyken, sol el ise enerjileri kendine çekip vücuda yaymaktan sorumludur.

İşte, doğal taş bileklik hangi ele takılır? Sorusunun cevabına bu inanışlar yön verir. Buna göre;

 • Bilekliğiniz enerji ve şifa verici olarak kabul edilen taşlardan birini içeriyorsa onu sol kolunuza takmalısınız. Bu konudaki rivayetlere göre; verici taşlardan oluşan bilekliklerin sola takılması yin ve yang dengesini sağlamak için büyük önem taşır. Şefkat duygusunu güçlendirir ve kişiyi daha sakin, olumlu, duyarlı biri hâline getirir. Verici taşların; özgüven, neşe, çekicilik, cesaret getirdiği ileri sürülmektedir. Sol bilek ‘alıcı’ olduğu için, bu gruptaki taşların sola takılması uygundur.

 

 • Bilekliğin üstünde ‘itici taşlar’ kategorisindeki ürünlerden birisi varsa, bu modeli sağ elinizde kullanmanız en doğrusudur. Çünkü bu taşların kötü fikirleri, olumsuz hisleri ve negatif enerjileri iterek vücuttan uzaklaştırdığı iddia olunmaktadır. O yüzden sağ elde kullanılması daha sağlıklıdır.

 

 • Taşların bazıları ise ne verici, ne itici sınıfında yer alır. Onların yalnızca duygu durumunu iyileştirmek ve kan akışını düzenlemek gibi etkileri bulunduğuna inanılır. Şâyet bilekliğinizde bulunan taşlar bunlardan biriyse, sadece belirli bir enerji yaydığı söyleniyorsa o tür bileklikleri her iki kolunuzda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En Güzel Doğal Taş Bileklik Tasarımları için: Taş Sandığı

Ürün gruplarında her zaman üstün kaliteyi ön planda tutan mağazamız, doğal taş bileklik modelleri alanındaki ihtiyaçları yanıtsız bırakmaz. Orijinal, sertifikalı, eşsiz görünümlü birbirinden özel doğal taş bileklikler sizin için geniş ürün yelpazemizi süsler.

Kolye, yüzük, küpe ve benzeri takıların yanı sıra bileklik çeşitleriyle de ilgi gören mağazamız, zengin koleksiyonuyla her tarza uyum sağlar. İster sadelikten hoşlanıyor, ister gösteriş ve lüks seviyor olun; Taş Mağazası’nın renkli portföyünde aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.

Mütevazi ve iddialı modelleri bir araya getiren Taş Sandığı, şıklığınızda pay sahibi olmak için hazırdır. Öyleyse hemen doğal taş bileklik çeşitleri ve fiyatları arasında karşılaştırma yaparak hayalinizdeki ürüne ânında ulaşın. Muhtelif ödeme alternatiflerimizden ve kargo seçeneklerimizden yararlanıp siparişinizi kolaylıkla oluşturun.

Kendinizi ve sevdiklerinizi benzersiz tasarımların yüksek kalitesi ve göz kamaştıran şıklığın dayanılmaz cazibesiyle ödüllendirin.

Doğal taş bileklik hangi kola takılır? Öğrendiğinize göre, kendiniz için en doğru ürünü seçmekte geç kalmayın!