Hangi doğal taşı kullanmalıyım? Sorusunun cevabı kullanım amacınıza göre değişir. Örneğin; kendisinden dekoratif bir obje olarak yararlanmak için mi doğal taş edinmek istiyorsunuz? Yoksa doğal taşların şifasına, enerjisine inanıyor ve bunlardan istifade etmek mi istiyorsunuz? Peki; ruhsal, fiziksel veya zihinsel bakımdan hangi problemlerin tedavisine yardımcı olması için doğal taş satın almayı düşünüyorsunuz?

İşte, binlerce doğal taş arasından size en uygun seçenekleri bulmak için bu soruların cevabını belirlemelisiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa profesyonel destek için bize başvurabilir, deneyimli ekibimizin fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Doğal taş alanında rengârenk bir ürün yelpazesi bulunan mağazamız, ihtiyaçlarınıza yönelik tüm seçenekleri bir araya getirmiştir.

İster şıklığınızı taçlandırmak, ister iç mekânlarınıza muhteşem bir dokunuş yapmak, dilerseniz taşların pozitif etkileri ile yaşam kalitenizi artırmak… Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun, sizin için en doğru ve uygun fiyatlı doğal taş alternatiflerini burada bulabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.

Bunların yanı sıra; özel tasarımlı doğal taş takılar, tesbihler, yardımcı malzemeler ve aksesuarlarla tercihlerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Öyleyse, taş sandığının kapağını açıp içindeki eşsiz güzelliklerle tanışmak için daha fazla beklemeyin!

Hangi Doğal Taşı Almalıyım? Doğal Taş Nasıl Seçilir?

Doğal taşlar; alerji, migren, cilt sorunları gibi bedensel etkiler için de, depresyon, üzüntü vb. psikolojik durumlar için de kullanılır. Öte yandan; burçlar, çakralar, giyim tarzı ve dekorasyon stili gibi unsurlar da yine doğal taş seçimini etkiler. Bu konulara biraz yabancıysanız, aşağıdaki ipuçları doğru doğal taş seçimi noktasında size yardımcı olacaktır:

1. Çakraya Göre Doğal Taş Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücudumuzda 7 çakra bulunduğu kabul edilir. Her çakranın belli bölgeler, psişik ve ruhsal yetenekler ile ilişkili olduğuna inanılır. Kötü enerjilerin, olumsuz duygu ve düşüncelerin ise çakralarda tıkanıklığa yol açabileceği düşünülür.

İşlevini yitiren çakraları yeniden aktifleştirmek, düzeni bozulmuş çakrayı hizaya getirmek amacıyla doğal taşlardan yardım isteyebileceğimiz söylenir. Bunların bedenimiz üzerindeki yönetici ve iyileştirici özelliklerini ortaya çıkarmak, çakra kanallarını açmak gibi amaçlara hizmet ettiği dile getirilir. Siz de çakralara göre doğal taşlar nasıl seçilir? Diye düşünüyorsanız, daha fazla bilgi için web sitemizde yer alan çakralar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2. Burçlara Göre Doğal Taş Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Her burca ait genel taşların; ritim, tılsım ve enerji taşlarının olduğu ileri sürülür. Tüm burçların elementleri farklıdır. Her doğal taş da baskın bir element içerir. İşte taşların barındırdığı element ile burcunuzun elementi uyuşuyorsa, etkilerinin daha güçlü olacağı umulur.

Diğer taraftan, mevcut değil de eksik elementiniz ve gezegeniniz doğrultusunda da burç taşı seçimi yapabilirsiniz. Böylece nâkıs yanlarınızı telâfi etme imkânı bulabilir; istikrarlı, düzenli bir hayata kavuşabilirsiniz.

Burcuma göre hangi doğal taşı kullanmalıyım? Diye merak ediyorsanız; Ay, Güneş ve Yükselen burç ekseninde tercih yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü her gezegenin enerjisi başkadır ve taşınız, burcunuzun gezegeniyle uyumlu bir enerjiye sahip olmak durumundadır. Tüm detaylar için sizi burçlara göre taşlar içeriğimize bekliyoruz!

3. Hastalıklara Göre Doğal Taş Nasıl Seçilir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi her doğal taşın fizîken ve rûhen muhtelif etkileri olduğu söylenmiştir. Taşlar hakkında ortaya atılan bu iddialar; onların sahip olduğu düşünülen enerjilerine, yaydığı frekanslara ve titreşimlere dayalıdır. Hangi taşın nelere iyi geldiğini ayrıntılı bir biçimde öğrenmek için sitemizde bulunan doğal taşlar ve özellikleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

4. Dekoratif Olarak Hangi Doğal Taşı Kullanmalıyım?

Esasen bütün taşlar dekorasyonda kendine yer bulabilir. Yukarıdaki sorunun cevabı, evinizin veya iş yerinizin genel tarzı çerçevesinde şekillenecektir.

Örneğin; Akik taşının algılama, konsantrasyon gibi yetenekleri geliştirdiği varsayılır. Çalışırken masanızda Akik taşından yapılmış bir ürün bulundurmak verimliliğinizi artırmanıza yardım edebilir.

Doğal Taşlar ile Dekorasyon Önerileri:

Evinizin enerjisine minik dokunuşlarla katkıda bulunmayı arzu ediyorsanız, dekorasyonunuzu değerli ve yarı değerli taşlar ile renklendirebilirsiniz.

Bunun için; turkuaz, Yeşim, Kuvars, Ametist gibi yüzlerce seçeneği değerlendirebilir, evinizin havasını değiştirerek ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Zeminlerde ve dış cephelerde kullanımı yaygın mozaik taşlar yine evinizin enerjisini fazlasıyla yükseltecektir.

Evim için hangi doğal taşı kullanmalıyım? Sorusuna cevap arıyorsanız, işte size ilham verecek bazı tavsiyelerimiz:

  1. Ametist:

Enerji düşüklüğü ve yorgunluk gibi sorunlara iyi geldiği rivayet edilir. Bu taşı ham hâliyle satın alıp yatak odanıza yerleştirebilir, odanızın havasını tazeleyebilirsiniz. Böylece daha rahat uykuya dalacağınız ve güne dinç bir şekilde başlayacağınız umulur.

Öte yandan bu taş; banyolara sofistik ve doğal bir görünüm vermek için lavabolarda da kullanılır. Mobilya ve çeşitli ev eşyalarının süslemesinde de kullanılan bu taş, iddiaya göre bulunduğu ortama pozitif enerji yayar.

  1. Kuvars:

Gücün sembolü olarak değerlendirilen bu taşın, beyin fonksiyonlarını uyardığından söz edilir. Zihni kuvvetlendirdiği belirtilen Kuvars taşı ile evinize farklı bir boyut kazandırmanız mümkündür.

Mekândaki radyasyonu giderdiği iddia edilen bu taşı elektronik cihazların yanına koyabilirsiniz. Bu sayede evinizi radyasyonun zararlı etkilerine karşı korumaya almış olursunuz.

  1. Turkuaz:

Dekorasyon için hangi doğal taşı kullanmalıyım? Sorusunun diğer bir cevabı olan Turkuaz, yatıştırıcı özelliğiyle meşhurdur. Huzur ve sakinlik verdiği kabul edilmekte olan bu taşın; güven, dostluk ve iletişimi simgelediği bilinir.

Hangi Doğal Taşı Kullanmalıyım Yazımız Hakkında Genel Değerlendirme:

Doğal taşların; renkleri, görünümleri, onlar hakkında ileri sürülen fiziki ve mental faydalar değişiklik gösterir. Siz de içinde bulunduğunuz duruma göre bir doğal taş seçimi yapabilirsiniz. Hayatınızda neyin yarım veya eksik olduğunu düşünüyorsunuz? Hangi zayıf yönlerinizi tamamlamaya yahut hangi çakralarınızı dengelemeye ihtiyacınız var? Burcunuz ne? Tarzınız nasıl? Buna benzer soruların yanıtı ışığında kendiniz için ideal bir doğal taş alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. O zaman şimdi, Taş Sandığı farkını deneyimlemek için ürün koleksiyonumuza göz atın. Yüzlerce doğal taşı farklı form, şekil, boyut ve renklerde sunan Taş Sandığı, bu alanda nitelikli ürünler için doğru adrestir.