Terahertz Taşı

Terahertz taşı veya titreşim taşı, Uzakdoğu ülkelerinde şifa amaçlı kullanılır. Titreşim seviyesi yüksek olduğu için titreşim taşı denilmiştir. Görünümü Hematit taşını andıran Terahertz, bu taştan farklı bir kimyasal yapıya sahiptir. Gerçek Terahertz taşı arayan kişileri çözüme ulaştıran mağazamız; yaşamına renk, stiline fark katmak isteyenlerin doğru tercihidir.

Terahertz Taşı

Terahertz Taşı Ürünleri


Terahertz Taşı Nedir?

Terahertz, vücudu zararlı radyasyondan ve elektromanyetik dumandan korumak için üretilmiştir. Japon bilim adamlarının imzasını taşıyan Terahertz, yüksek termal iletkenliğe ve frekans değerine sahiptir.

Terahertz Taşı Özellikleri Nelerdir?

 1. Kırılgandır. Eğer sert bir yüzeye düşerse kolaylıkla ufalanabilir.
 2. Doğal değil, insan yapımı bir taştır.
 3. Yoğun bir titreşim oranına sahiptir.
 4. Bu taştan yayılan dalga frekansları gerek soğuk, gerek sıcak enerjiyi hızlıca iletir. Öyle ki, buz kütlesini Terahertz taşı kullanarak ortadan ikiye bölmek veya bir buzu bu taş ile eritmek mümkündür. Bu deney sayesinde onun gerçek Terahertz taşı olup olmadığını anlayabilirsiniz.
 5. Diğer kıymetli taşlara nazaran fiyatı biraz pahalıdır.
 6. Japon bilim adamları Terahertz taşının saniyede 1 trilyon defa titrediğini keşfetmiştir.
 7. Bu taş, Terahertz (THZ) dalgaları (ışımaları) yayar. Bunlar, elektromanyetik spektrumda 0.1 ile 10 THz frekans aralığındadır. T-rays (T-ışını) olarak da bilinen bu dalgaların her biri 10¹² HZ’ye karşılık gelir. Bu aralıktaki frekanslar ise, mikrodalgayla uzak kızıl ötesindeki aralık ile eşittir.

Terahertz Taşı Hangi Çakra ile Uyumlu?

Bu taş, vücuttaki 7 çakra ile de uyumlu çalışan bir taştır. Tüm çakraların iyileştirilmesi, dengelenmesi, tıkanıklıkların giderilmesi için Terahertz taşına başvurulabilir.

Terahertz Taşı Hangi Burcun?

Her değerli taşın bazı burçlarla bağlantılı olduğuna inanılır. Terahertz taşının uyumlu burçları ise 12 burcun hepsidir.

Hangi burçtan olursanız olun, bu taşın etkilerinden en iyi şekilde yararlanmaya elverişli bir kişisiniz demektir.

Terahertz Taşı Ne İşe Yarar?

Bu konuda söylenenlerin hiçbiri için, bilimsel yönden kesinlik taşıdığı iddia edilemez. Muhtelif kaynaklara, halk arasındaki söylentilere ve kullananların yorumlarına göre Terahertz taşı faydaları değişik şekillerde dile getirilir. Bunlardan bazıları şöyledir:

Fiziksel Açıdan Terahertz Taşı Faydaları

 1. Hücreleri yenilediği, dokulara canlılık ve enerji verdiği iddia edilmektedir.
 2. Dişler ve kemikler için faydalı olduğunu savunanlar vardır.
 3. Bacak, boyun, baş, omuz ağrılarını hafiflettiği söylentiler içinde yer alır.
 4. Uykusuzluğa iyi geldiğine ilişkin bir görüş mevcuttur.
 5. Radyasyonun olumsuz etkilerinden koruduğu da bu taş ile ilgili inanışlar arasında bulunmaktadır.
 6. Enzimler, DNA ve bağışıklık üzerinde olumlu etkileri olduğu görüşü yaygındır.
 7. Bazıları bu taşın cildi güzelleştirdiğine, parlaklık ve nem kazandırdığına inanır.
 8. Kan akışını düzenlediği dile getirilmektedir. Uzun dalga boyu sebebiyle dolaşımı iyileştirebildiği, pıhtılaşmayı giderdiği ifade edilir.
 9. Bir başka söylenti de şudur: El ve ayaklarda üşüme problemi olanlar için yararlıdır. Genel sağlığı korur. Vücudun deşarj olmasına imkân tanır.

Zihinsel ve Ruhsal Yönden Terahertz Taşı Yararları

 1. Hayal gücünü geliştirdiği, üretkenliği artırdığı rivâyetler arasındadır.
 2. Yoğun çalışan kişilerin bu taşı kullanması önerilmiştir. Çünkü Terahertz taşının zihin karışıklığını giderdiği, daha iyi odaklanmayı ve daha çabuk anlamayı kolaylaştırdığı iddialar içerisindedir.
 3. Çi akışını iyileştirerek beden ve zihin aktivasyonunu teşvik ettiği belirtilir.
 4. Becerilerin gelişimini hızlandırdığı, ideal geleceğe erişmeye yardımcı olduğu, başarı sağladığı dile getirilir.
 5. Ayrıca Terahertz taşının faydaları içerisinde şunlara da temas edilir: Özgüveni artırıcıdır. Kişinin kendisini tanımasına yardımcı olur. Bireyselliğin özgürce gerçekleştirilmesine, bağımsızlık kazanılmasına destek olur. Kişinin hedeflerini netleştirmesinde, hayallerini daha belirgin hâle getirip onların peşinden koşmasında büyük rol oynar.

Terahertz Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu taş kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Onun için; su altında yıkama, tütsü, toprağa gömme ve benzeri yöntemlerin uygulanmasına gerek yoktur.

Taşın bünyesinde negatif enerjiler birikmeye başladığı zaman, -deyim yerindeyse- otomatik arınma mekanizması devreye girer. Âdeta bir bilgisayar gibi programlanmış olarak kendini kötü enerjilerden soyutlamayı başaran bu taş, söz konusu özelliğiyle pek çok taştan ayrılır.

Olumsuz enerjileri dışarıdan uygulanacak herhangi bir temizleme yöntemine gerek olmaksızın yok edebildiği için, farklı taşların temizliğinde de kullanılabilir. Doğal taşlar, temizleme işlemi için diğer taşlardan destek alırlar. Bu bağlamda Terahertz taşından faydalanabilirsiniz. Nötr hâle getirmek istediğiniz taşı Terahertz’in üzerine koyun veya yanına yerleştirin. Bir süre beklemeye bırakın. Terahertz, temizleyici özelliği sayesinde yakınındaki taşı da kötü enerjilerden kurtaracaktır.

Terahertz Taşı Fiyatları

Taşın ebatı, kalınlığı, sertlik değeri ve özellikleri fiyatlarına etki eder. Hangi formda olduğu (kütle, dizi vb.) ve rengi de Terahertz taşı fiyatı konusunda belirleyicidir.

Tüm ürünleri için farklı alternatifler sunan Taş Mağazası, kârlı ve ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatır. Siz de Terahertz taşı fiyat seçeneklerini görmek için hemen kategorimize göz atabilirsiniz.

Terahertz Taşı Ürünlerine Göz At