Terazi Burcu Taşı

Terazi Burcu Taşı

Terazi burcu taşı, potansiyelinizi keşfetmenize ve yeteneklerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Çünkü her burç, kendine özgü karakteristik özelliklere sahiptir. Her insanın ise doğuştan gelen nitelikleri, baskın yönleri, zamanla geliştirebileceği kabiliyetleri vardır. İşte size verilen bu doğal hediyelerden istifade etmek, burcunuzun sizi zorlayabilecek özellikleriyle başa çıkmak için değerli taşlardan yararlanabilirsiniz. Doğal taşlar ve takılar için favori adreslerden biri olan Taş Sandığı, 12 burca da hitap eder. Kendi burcunuzla uyumlu değerli ve yarı değerli taşları koleksiyonumuzda bulabilir, kolayca sipariş vererek hayatınıza değer katabilirsiniz.

Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Hangi taşların bu burca hitap ettiğini öğrenmeden önce, özelliklerini bilmenizde fayda vardır:

 • Doğum Günü: 23 Eylül- 22 Ekim,
 • Element: Hava,
 • Yönetici Gezegen: Venüs,
 • Mottosu: 'Dengeliyim.',
 • Öne Çıkan Özellikleri: Etkileyici, âdil, uyumlu.
 • Zodyağın yedinci burcudur.
 • Pozitif, erkeksi, eril enerjili burçlar arasındadır.
 • Vücutta alt sırt bölgesini, üreme organlarını ve böbrekleri yönettiği düşünülür. Bu bölgelerde meydana gelebilecek hastalıklara karşı dikkatli olması tavsiye edilir. Bol bol su içmesi önerilen Terazi burcunun, sırt kaslarını güçlendirecek egzersizler yapması gerekir.
 • İnsanları birbiriyle tanıştırıp kaynaştırmaktan hoşlanan Terazi burcu, yalnızlığı hiç sevmez. Ortaklıklarda ve ekip çalışmalarında çok başarılıdır.
 • Üstün yargı yeteneğine sahiptir. Diplomaside çok becerikli, aynı zamanda oldukça naziktir.
 • Bu burçtan birçok aktivist, savcı, hâkim ve avukat çıkar.
 • Huzurlu, muvâzeneli, sakin bir burç olan Terazi’nin çekici, zarif bir enerjisi vardır. Terazi burcuna mensup kişiler, bir seçim yapmaları gerektiğinde iyice tartıp düşünür. Alternatifleri artı ve eksi yönleriyle değerlendirerek karar verirler.
 • Öte yandan onlar, herkes için mutluluk dileyecek kadar yüce gönüllü insanlardır.

Terazi Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Tüm burçların ve bütün doğal taşların belli düzeyde enerjileri mevcuttur. Kendi burcunuzun enerjisiyle uyumlu taşları kullanmak; fiziksel, duygusal, zihinsel bakımdan size çok şey katabilir.

İşte, bu burcun enerjisiyle etki gösterdiğine inanılan Terazi burcu taşları:

1. Akuamarin:

Strese iyi geldiğine inanılan bu taşın, sakinleştirici özelliğiyle Terazi’lere yardımcı olacağı söylenir.

Uzlaşmayı sağlamak için gereken enerjiyi toplamak adına bu taştan faydalanılabileceği iddia olunmuştur. Gerginlikten, endişe ve korku gibi duygulardan kurtardığı kabul edilen Akuamarin taşı, Terazi’ler için harika bir seçimdir.

Diğer taraftan bu taşın zihni açtığı, düşünceleri berraklaştırdığı ve tahammül seviyesini artırdığı rivayet edilir.

İddiaya göre:

Terazi burcu taşı olarak seçiminiz Akuamarin’den yana olursa başkalarına dayanabilme gücünüz artar. Diğer insanları daha az yargılamaya başlarsınız. Tartışma, suçlama ve eleştirmeye karşı eğiliminiz azalır.

Sezgilere duyulan güveni artırdığı söylenen bu taş, mevcut ânın tadını çıkarmanıza destek olabilir.

Terazi burçlarının iletişimi kuvvetlidir ve onlar, dışa dönük bir yapıya sahiptir. Ne var ki bazen cesaret eksikliği ve odaklanma problemleri yaşayabilirler. İşte böyle dönemlerde Akuamarin taşını kullanmanın iyi geleceği söylenmektedir.

Bu taş hakkındaki diğer bazı söylentiler ise şunlardır:

‘Terazi burcunun iç dünyasıyla bağını kuvvetlendirir. Kendini daha iyi, net, cesurca ifade etmesine yardımcıdır. Onu, ne istediğini bilen ve bunun için çekinmeden mücadele eden bir kişi hâline getirir.’

2. Turmalin:

Bu da en popüler Terazi burcu taşları içerisindedir. Şifalı etkileriyle ün kazanan bu taş ile ilgili bazı rivayetler şu şekildedir:

‘‘Karar verirken Terazi’lere yardım eder. Şefkati ve dürüstlüğü çağıran bir taştır. Sezginin artmasını teşvik edicidir. Hava elementinin ateş dokunuşuna sahip olan bu taş, söz konusu özelliğiyle Terazi burcu için ideal bir tercihtir.

Kaygıyı giderir, strese birebirdir. Korumanın ve barışın temsilcisidir. Terazi’lerin kendini her an pozitif hissetmesine imkân verir.

Zihindeki ve bedendeki negatif enerjileri ortadan kaldırır. Zihni keskinleştirir. Ayrıntıları fark etmeyi kolaylaştırır. Sınırları aşmak için cesaretlendirir.’’

3. Morganit Taşı:

Morganit’in neden bir Terazi burcu doğal taşı olarak görüldüğünü açıklayan bazı görüşler şunlardır:

‘’İlâhî aşkı hissetmeye yardımcıdır. Kişinin, ömür boyu bu aşk ile yaşayacağına, kendisini terk etmeyeceğine yürekten inanmasını sağlar.

Terazi burcundaki birinin ruh rehberiyle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Terazi’lerin neşeli enerjisini sembolize eden bu taş, güçlü bir titreşime ve frekansa sahiptir.

İçerdiği lityum minerali sayesinde gerginliği yatıştırır. İlişkilere uyum getirir. Şansı hayatının her alanına çekmek isteyen Terazi’ler bu taşın yoğun etkisinden yararlanmalıdır.’’

4. Opal:

Opal’in Terazi burcu doğal taşları arasındaki yerini ise şu iddialardan anlamak mümkündür:

‘’Korkulardan kurtulma ve sezgilerine güvenme hususunda Terazi’lere kılavuzluk eder. Sadakat ve özgürlük hissi verir. Kişisel gücü destekleyen bu taş, Venüs gezegeninin pozitif enerjisi ile etkileşim kurar.

Bireyin aşırı düşünmeyi bırakmasına yardımcıdır. Zihnini ve enerjisini daha iyi yönlendirmesine destek olur. Üretkenliğe, iyimserliğe ve coşkuya sevk eder. Tutkuyu ve yaşama sevincini artırır. Geçmişi geride bırakmayı, gelecek kaygısından kurtulmayı sağlar. Değişken ruh hâlini dengeler. Utangaçlığı yok eder, çekimserliği ve karamsarlığı giderir.

Dengeyi bulmakta güçlük çeken Teraziler için mükemmeldir. yin-yang’ı düzene sokar ve karar verme konusundaki zorlukların üstesinden gelmeye olanak tanır.

İlişkinize mutluluk katmak, en derin duygularınızı keşfetmek istiyorsanız Terazi burcu taşı olarak Opal’i kullanabilirsiniz.’’

5. Lapis Taşı:

Lapis Lazuli de Terazi burç taşları listesinde kendine yer bulur. Bu taş hakkında ileri sürülen bazı etkiler şöyledir:

‘’Terazi’lerin sezgilerine güvenmesini sağlayan bir taştır. Aklı daha iyi kullanmayı, güzel konuşmayı destekler. İçsel gücü artırır. Bilgeliği, iletişim becerilerini güçlendirir. Meditasyon esnasında kullanılması önerilir.’’

Siz de doğal taşların faydalarına inanıyorsanız, karakterinize ve enerjinize en uygun Terazi burcu taşı için ürün yelpazemizi inceleyebilirsiniz.


Terazi Burcu Taşı Ürünleri