Yıldız Taşı

Yıldız Taşı, ‘Azim Taşı’ olarak da isimlendirilir. Aventurin taşıyla sıkça karıştırılır. Ancak ikisinin yapısı farklıdır. Yıldız taşları laboratuvar ortamında üretilir. Genellikle kırmızı tonlarda gözlemlenen Yıldız taşı, farklı renklerde de üretilebilir. Zerrecikler hâlinde pırıltılara sahiptir. Doğal taşlar sektörüne yeni bir soluk getiren mağazamız, başarısını üstün kalitesine borçludur. Müşteri memnuniyetinin ilk öncelik kabul edildiği Taş Sandığı’nda tüm ürünler farklı, fakat yüksek kalitesi hep aynıdır.

Yıldız Taşı

Yıldız Taşı Ürünleri


Yıldız Taşı Nedir?

Yıldız taşı; özgüven, kararlılık ve istikrar sembolü olarak görülür. Yansıtıcı, pürüzsüz yapılar barındıran Yıldız taşı, doğal olmayıp insan yapımı bir taştır. Metalik bir parlaklığı bulunan bu renkli cam, ışıltılı görünümüyle göz kamaştırır.

Yıldız taşının sahip olduğu çekicilik, onu takı ve mücevher sektöründe popüler hâle getirmiştir. Bileklik, kolye tesbih yapımında kullanılır. Genelde; boncuk, kapişon, küre, kalp, sarkaç hâlinde kesilir.

Yıldız Taşı Özellikleri:

 1. Çoğu zaman kırmızımsı kahverengi olarak karşımıza çıkar. Koyu mavi, koyu yeşil, koyu mor ve altın renkli olanları da mevcuttur.
 2. Koruyucu bir taş olduğuna inanılır.
 3. İngilizcede 'goldstone' olarak adlandırılan bu taşın diğer isimleri şunlardır: 'Altın Yıldız', 'Aventurin Camı', 'Rahip Taşı'.
 4. Pembe Kuvars ile Yeşim taşı arasında bir yumuşaklığı vardır.
 5. Sertlik derecesi 6 olarak bilinir.
 6. ABD, Hindistan ve Rusya’da yaygındır.
 7. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir.
 8. Ateş elementiyle uyumludur.
 9. İçerdiği pırıltılar sayesinde kararsızlık ve karamsarlık gibi durumlardan kurtardığı, neşe ve umut ışıltısı verdiği söylenir. Bu yönüyle âdeta, ‘her karanlığın içinde gizli bir ışık vardır.’ Diyen Yıldız taşı, etkileyici görüntüsü sayesinde her daim hayranlık uyandırmayı başarır.

Yıldız Taşı Hangi Çakra ile Uyumlu?

4.Kalp Çakrası, 1. Kök Çakrası ve Taç çakrası Yıldız taşının uyumlu çakralarıdır. Bu ise; söz konusu çakralar üzerinde aktifleştirme, iyileştirme, dengeleme etkilerinin olduğu anlamına gelir. Tabii ki bu, bir varsayımdan ibaret olup doğruluğu ihtilaflıdır.

Yıldız Taşı Hangi Burcun?

Yay burcu Yıldız taşıyla ilişkilendirilir. Diğer burçlara mensup kişiler de bu taştan faydalanabilir. Fakat burcu Yay olanların daha güçlü etkiler gözlemleyeceği umulur.

Yıldız Taşı Ne İşe Yarar?

Doğal taşların yararları bilimsel kesinlik, tıbbî anlamda yüzde yüz doğruluk ve geçerlilik taşımaz. Bu faydalar taşların yaydığı titreşimlere, frekans değerlerine, enerji miktarlarına dayanılarak ileri sürülür.

Yıldız taşı faydaları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

Fiziksel Açıdan Yıldız Taşının Faydaları:

 1. Uyku sorunlarını hafiflettiği kabul edilir.
 2. Cilt hastalıklarına iyi gelebileceği ileri sürülmektedir.
 3. Yaraların geçmesine yardım edebileceği düşünülmektedir.
 4. Bazılarına göre Yıldız taşı faydaları ile doku onarımına destek olur. Kan dolaşımını harekete geçirir.
 5. Detoks taşı olduğu, bedeni toksinlerden arındırdığı söylenmiştir.
 6. İyileşme sürecini hızlandırdığı, ihtiva ettiği bakır minerali ile iltihaplanmalarda etkili olduğu rivayet edilmektedir.

Ruhsal ve Zihinsel Bakımdan Yıldız Taşının Yararları:

 1. Denildi ki; Yıldız taşı kişiyi karmaşık düşüncelerden, bulanık duygulardan uzaklaştırır. Zihni keskin ve berrak hâle getirir. Olumsuz hislerden, fikirlerden temizleyerek derin bir arınma sağlar. Hem gerçek hayat hem hayal dünyası ile güçlü bağlar kurmasına yardım eder.
 2. Bu taşın topraklama etkisi bulunduğundan söz edilir. Negatif düşünce kalıplarını ve toksik duyguları ortadan kaldırdığına inanılır.
 3. Yıldız taşı sayesinde çakraların dengeleneceği, beden ve zihin arasındaki uyumun kolayca temin edileceği düşünülür. Özellikle sakral çakranın uyumunu ve dengesini sağlamak için bu taştan istifade edilebileceği söylenmektedir.
 4. Yıldız taşının; turuncu Kalsit, Kehribar, Kaplan Gözü gibi taşlarla kullanılması hâlinde üretkenliği artıracağı rivayet olunmuştur.
 5. Kimileri bu taşın ilham verici olduğunu savunur ve empati yeteneğini geliştirdiğinden bahseder.
 6. Yıldız taşı yararları arasında şu rivayetlerden de söz etmek mümkündür: Kişiye netlik kazandırır. Hedeflere odaklanmayı kolaylaştırır. Kendi yolunda durmaksızın, tökezlemeksizin ilerlemesine yardım eder. Manen güç verir.
 7. Zor zamanlarda insanın dirayetini korumasına, sabır ve sebat etmesine yardımcı olduğundan söz edilmiştir.
 8.  
 9. Azim vererek kişinin kendini geliştirmesine yardım ettiği rivayet olunmaktadır.
 10. Çeşitli kazaları ve krizleri önleme özelliği bulunduğuna inanılmaktadır.
 11. Kötü niyetli kişilere karşı koruyucu olduğu ileri sürülmüştür.
 12. İradeyi güçlendirdiği rivayet edilmiştir.

Yıldız Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Taşları, bünyesindeki negatif enerji yükünden arındırmak için hava, toprak, su gibi elementlerden yardım alınabilir. Bu yöntemler taşın enerji seviyesini dengeleyerek güzel görünümünü, canlılığını ve işlevlerini korur.

Yıldız taşı temizliği söz konusu olduğunda ön plana çıkan en pratik uygulamalar ise şunlardır:

 1. Adaçayı veya sandal ağacı tütsüsü yakarak taşınızı tütsünün dumanında bekletin. (Farklı bir şeyi de tütsüleyebilirsiniz.)
 2. Toprağa gömün ve bir gün orada kalsın. Böylelikle topraklama etkisinin taş üzerinde tezahür etmesine, zararlı enerjilerin serbest kalarak Yıldız taşından uzaklaşmasına izin verin.
 3. Temizleme özelliği bulunan bir taş ile Yıldız taşını aynı yerde beklemeye bırakın. (Örneğin; Himalaya Tuz lambası ya da Selenit taşı onlardan bazılarıdır.)
 4. Akan su altında da yıkamayı tercih edebilirsiniz. Sabun veya başka bir madde kullanmanıza gerek yoktur.

Yıldız Taşı Fiyatları

Doğal taşlarda fiyatlandırma; taşın renk seçenekleri, parlaklık derecesi, berraklığı (kusurlu olup olmadığı) gibi faktörlere bağlıdır. Taş yüzeyinde çizikler, çatlaklar veya buna benzer deformiteler mevcutsa fiyatı azalacaktır.

Ayrıca, taşın ne kadar sert olduğu ve hangi formda sunulduğu fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar.

Tüm Yıldız taşı fiyat alternatiflerini görmek ve özelliklerini incelemek için ürün koleksiyonumuza göz atabilirsiniz.

Yıldız Taşı Ürünlerine Göz At