Aventurin Taşı

Aventurin taşı, doğal taş, kuvars ailesine mensuptur. Kalsedon mineral sınıfına aittir. Yaygın olarak yeşil renkte karşımıza çıkar. Aventurin taşı doğada; sarı, turuncu, kahverengi, mavi tonlarında da bulunur.

Aventurin taşı

Aventurin Taşı Ürünleri


Aventurin Taşı Nedir?

Aventurin taşı , kuvars ailesine mensuptur. Kalsedon mineral sınıfına aittir. Yaygın olarak yeşil renkte karşımıza çıkar. Fakat doğada; sarı, turuncu, kahverengi, mavi tonlarında da bulunur.

Şans, güven ve refah taşı diye nitelendirilir. Büyük ölçüde yansıtıcı bir yüzeye sahip olduğu söylenebilir. Parlak görünümü, bu yüzey özelliğinden gelir.

Aventurin Taşı Özellikleri:

Aventurin taşı, mohs ölçeği üzerinde 7 sertlik derecesine sahiptir.

Satın alırken sertlik ölçümü talebinde bulunabilirsiniz.

Aventurin taşı hangi çakra?

Diye düşünüyorsanız; Kalp çakrası ile uyumlu olduğunu bilmelisiniz.

Aventurin Taşı Nasıl Oluşur?

Tortul, metamorfik ve magmatik kayaçların bünyesinde Aventurin taşı oluşumuna rastlanır.

Işıltısı ve rengi, feldispat ile kuvars minerallerinden kaynaklanır. Göz kamaştıran parıltısı, hematit ve mika parçacıklarının bir eseridir.

Aventurin Taşı Ne Anlama Gelir?

Aventurin Taş, ismini İtalyancadaki ‘Aventura’ sözcüğünden alır. Söylendiğine göre, İtalyalı cam üreticileri, bir yığın erimiş camı ufak bakır parçacıklarıyla karıştırdılar. Bu, yanlışlıkla yaptıkları bir işti.

Ancak parıldayan camı bu şekilde keşfetmelerini sağladı. İşte Aventurin taşının adı buradan geldi. ‘Şans’ mânâsını taşıyan bu isim, taşın sahip olduğuna inanılan enerjiyle doğru orantılıdır.

Şöyle ki, Aventurin’in pozitif güçleri meydana çıkaracak kadar kuvvetli olduğu düşünülür. Savaşçı ruhu, cesur yüreği ile nam salmış Amazon kadınlarının taşı olarak kabul edilmesi bu yüzdendir.

Bu taşın; güç kontrolü sağladığı, dişil enerjiyi aktif ettiği, Amazon kalkanlarını korumuş olduğu şeklinde bilgiler vardır.

Aventurin Taşı Nerelerde Bulunur?

En fazla Aventurin taşı çıkarılan yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Brezilya,
 2. Rusya,
 3. Hindistan’ın Chennai ve Mysore bölgeleri,
 4. Şili Dağları.

Aventurin Taşı Hangi Burç Taşıdır?

Aventurin taşının;

 • Yengeç,
 • Boğa
 • İkizler
 • Koç,
 • Başak burçlarıyla uyumlu olduğu bilinir.

Her burç, kendi gezegenine bağlı olarak kendisiyle ilişkili doğal taşlara sahiptir.

Bu, o burca mensup kişilerde ilgili taştan fayda görme ihtimâlinin daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Aventurin Taşının Faydaları Nelerdir?

Sözünü ettiğimiz taş; iyi talih, refah, kuvvet, şans ile özdeşleştirilir. İşte Aventurin taşı ne için kullanılır? Sorusunun cevabı bu kavramlarda gizlidir.

Aventurin taşının faydalarından bir kısmını şöyle ifade edebiliriz:

 1. Gergin sinirleri yatıştırdığına inanılır.
 2. İnsanın iç dünyasına mutluluk ve cesaret getirdiği söylenir.
 3. Bazılarına göre, Aventurin taşı âdeta bir bolluk tılsımıdır. Bu taşı üzerinde taşıyanların işleri rast gider, önündeki engeller bir bir kalkar.
 4. Aşkta, arkadaşlıkta, kariyerde kazanmak isteyenler Aventurin taşının enerjisinden medet umarlar.
 5. Kararlılığı ve liderlik yönlerini pekiştirdiği de söylentiler arasındadır.
 6. Empatiyi, merhameti teşvik ettiği düşünülür.
 7. Üretkenliği geliştirdiğinden söz edilir.
 8. Algıyı uyardığı, ruh hâlini dengelediği belirtilir.
 9. Farklı olasılıkları, alternatifleri, fırsatları görmeye yardım ettiği de Aventurin taşı faydaları içinde zikredilir.
 10. Sakinleştirdiği, öfkeyi yatıştırdığı rivâyet edilir.
 11. Eril ve dişil enerjinin dengelenmesinde büyük rol üstlendiğinden bahsedilir.

Mavi Aventurin Taşı Yararları Nelerdir?

Doğal taşlar arasında mavi aventurin taşı, daha kolay ve büyük sorumluluk alabilmeye yardımcı olduğu ifade edilmektedir.

Bağımlılıklardan kurtulmaya katkıda bulunduğu yönünde bir inanış mevcuttur.

Kişinin durgun enerjisini temizlediği ve yeni, yüksek, pozitif bir enerji verdiği iddia edilir.

İletişim yeteneklerini güçlendirmesi, kişiyi kendine karşı dürüst olmaya sevk etmesi de bu taşın faydaları içinde gösterilir.

Sarı Aventurin Taşının Faydaları Nelerdir?

Solar Pleksus Çakrası ile uyumlu olduğu söylenen bu taşın, karar verme sürecini kolaylaştırdığı düşünülmektedir. Kontrol ve güç ile ilgili problemlerin çözümünde etkili olduğuna inanılan sarı Aventurin, kimilerine göre bereket getirir.

Yeşil Aventurin Taşının Yararları Nelerdir?

Olumsuz düşüncelerin ve duyguların çözülmesine destek olduğunu söylerler. Bazıları ise demişlerdir ki; ‘‘Yeşil Aventurin kalbi arındırır. Kirli dalgaları ve kötü enerjiyi etkisiz kılar.’’

Aventurin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Bunun en güvenli yolu elbette profesyonel bir mücevher değerlendirme uzmanından yardım almaktır. ancak Bu taşın hakîkisi, yarı saydam-opak arası bir özellik gösterir. Güneş ışığına tuttuğunuz zaman, bu yapısını kolayca gözlemlemeniz mümkündür.

Piramit, kalp ve benzeri değişik formlara getirebilmek için işlenmiş taşlar büyük ihtimâlle opaktır. Yani cilalandığı zaman donuk, yumuşak, çekici bir camsı parlaklık sergiler.

Taşın üzerindeki renk dağılımı da, orijinal olup olmadığından haber veren bir başka ayrıntıdır. Gerçek Aventurin taşları eşit ve tek renk yerine, birbirinden farklı renk derinliklerine sahiptir. Rengin doygun veya çok eşit olması, onun bir Aventurin değil de renklendirilmiş cam olduğuna delâlet eder.

Hakiki Aventurin taşında kusurlu bir renk dağılımı söz konusudur. Kristalde pırıltılar, ışıldamalar (aventüresan etkisi) görülür.

Bu ışıltılı görünüm, taşın içerisine giren minerallerdeki küçücük yansıtıcı benekler vasıtasıyla meydana getirilir.

Taş Sandığı üzerinden alışveriş yapacaksanız, gerçek Aventurin taşı nasıl anlaşılır? Diye düşünmenize gerek yoktur. Çünkü mağazamız, bünyesinde her zaman gerçek doğal taşları ve bu taşlardan yapılmış özel ürünleri bulundurur.

Size düşen tek şey; eşsiz ürünlerimize göz atarak bütçenize ve zevkinize uygun bir seçim yapmaktan, yüksek kalitenin tadını çıkarmaktan ibarettir.

Aventurin Taşı Fiyatları

Rengine göre Aventurin taşı fiyatları değişiklik arz eder.

Sertlik derecesi de bu taşa bir fiyat biçilmesi noktasında etkili bir faktör olarak karşımıza çıkar. Taşın kalın olması fiyat artışını beraberinde getirir.

Öte yandan taşın şekli fiyat konusunda belirleyici rol üstlenir. Örneğin; bazı Aventurin taşları ham kütle formunda karşımıza çıkarken, bazıları takı formunda veya dizi taş olarak piyasaya sürülür.

Taşın hangi bölgeden çıkarılmakta olduğu, kolay bulunup bulunmadığı, büyüklüğü, pürüzleri de fiyatına doğrudan etki eder. Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere Aventurin taşı fiyat seçenekleri Saydamlık, içerdiği pürüzler, parlaklık durumu, kullanım amacı, çıkarıldığı bölgeler Aventurin taşı bileklik, Aventurin taşı kolye, Aventurin taşı yüzük gibi Aventurin taşı ürünlerinin fiyatlarını etkiler. Siz de bütün seçenekleri inceleyerek bütçenize, tarzınıza ve kullanım amacınıza en uygun Aventurin taşını bulabilmek için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Aventurin Taşı Ürünlerine Göz At