Pembe Kuvars Taşı

Pembe Kuvars Taşı

Pembe kuvars taşı özellikleri ve yararları ile ön plana çıkan meşhur doğal taşlardandır. Pembe kuvars taşının en bilinen özelliği aşk taşı olmasıdır. Pembe kuvars taşı kalbe sekînet verdiği, sinirleri yatıştırdığı düşünülen bu taşın; mekâna pozitif enerji ve sevgi yaydığı düşünülür.

En özel kristaller arasında kendinden söz ettiren pembe kuvars; tutku, aşk, masum ve karşılıksız sevgi ile ilişkilendirilir. Gönül ve ruh gibi mânevî kavramlarla güçlü bir bağı vardır. Bu yüzden genelde duygusal etkileriyle gündeme gelen bu taş, feminen bir enerjiye sahiptir.

Aynı zamanda Yunan mitolojisinde bu taşın Adonis ve Afrodit ile özdeşleştirildiği bilinir.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nelerdir?

Yukarıdaki bilgilerden sonra, doğal taş yelpazesinde geniş kullanım alanı bulan pembe kuvars taşının özellikleri ile ilgili detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Bu taş, pembenin canlı veya soluk renklerinde karşımıza çıkar. Bazen de saydam veya dumanlı bir görünümde olur.

‘Aşk Mıknatısı’, ‘Gül Kuvars’ veya ‘Kalp Taşı’ olarak da isimlendirilen pembe kuvars; huzur, şefkat, sevgi taşıdır. Aşkı bulmaya yardım ettiği, mevcut ilişkinin canlandırılmasında ve geliştirilmesinde mânen büyük rol oynadığı ifade edilir.

Koşulsuz sevginin pozitif enerjisinden yararlanan bu kristal, düzenli bir şekilde kullanılırsa fizîkî ve mental açıdan olumlu etkilerini gösterebilir.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Maddeler hâlinde sayacak olursak, bu taşın öne çıkan bazı yönleri şunlardır:

 1. Türkiye, Rusya, Afganistan, ABD, Madagaskar, Brezilya, Hindistan, Kanada, İran bölgelerinde yaygındır. Bilhassa en derin renge ve en yüksek titreşime sahip olanları Madagaskar’da bulunur.
 2. Önceleri sembol ve mühür yapımında kullanılırken; bugün ise dekoratif eşyaların, oyma biblo, takıların yapımında kullanılır.
 3. Gül pembesi, lilalı pembe, çok açık-beyaza dönük pembe gibi farklı tonlarda çeşitleri vardır.
 4. İçi opak veya yarı opak olanlar, ‘dişi kuvars’ adını alır. İç kısmı şeffaf, berrak olanları ise ‘erkek kuvars’ diye isimlendirilir. Genellikle her ikisini kristal kümelerinde beraber görmek mümkündür.

Pembe Kuvars Hangi Çakranın Taşıdır?

Boğaz ve kalp çakrasının taşı olarak nitelendirilir. Kalp çakrasında ikincil renk pembedir ve bu taş, söz konusu çakra üzerinde işlev gösterir. Bunu, kalp merkezini açıp iyileştirerek yaptığına inanılmaktadır.

Pembe Kuvars Taşı Hangi Burcun?

Bu doğal taşın ilişkilendirildiği burçlar şu şekildedir:

 1. Başak,
 2. Yengeç,
 3. İkizler,
 4. Koç.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Bilimsel açıdan kesinlik arz etmemekle beraber, çeşitli kaynaklara ve kullananların deneyimlerine göre pembe kuvars taşının yararları şunlardır:

 1. Kişinin daha sevgi ve aşk dolu, hassas, nazik, merhametli olmasını sağlayabilir.
 2. Bilincin üst düzeye getirilmesine yardım ettiği söylenir.
 3. Kişiye daha geniş ve kucaklayıcı bir bakış açısı kazandırabilir.
 4. Hoşgörülü, anlayışlı, tahammül seviyesi yüksek bir insan olmayı kolaylaştırabilir.
 5. İlişkilerde, -özellikle evlilikte- bağları güçlendirdiği inanışı hâkimdir.
 6. Karamsarlık, zihin bulanıklığı gibi durumların giderilmesinde etkili olduğu belirtilir.
 7. Şiddetli baş ağrısını geçirebilir.
 8. Duygusal sıkıntılardan ve acılardan kurtarabilir.
 9. Güveni artırdığına, kıskançlık, kin ve öfkeyi azalttığına inanılır.
 10. Travmaların etkilerinden uzaklaşmaya yardımcı olabilir.
 11. Kişinin hem kendini, hem başkalarını affetmeyi başarmış bir insan olması için onu ruhsal anlamda destekleyebilir. Böylece geçmişe takılı kalan insanların içinde bulundukları bu durumdan çıkmalarını sağlamış olur.
 12. Uykusuzluk çekenlere şifalı olduğu düşünülür.
 13. Bir başka inanış, pembe kuvars taşının kâbus görmeyi engellediği yönündedir.
 14. Cildi yenileyip gençleştirdiği iddia edilir.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Arındırılır?

Elinizdeki pembe kuvars taşı özellikleri ile size iyi gelsin istiyorsanız, temizliğini ve bakımını ihmâl etmemelisiniz.

Kristalleri hem kullanmadan evvel yani ilk aldığımızda, hem belli aralıklarla temizlememiz gerekir. Bu, onların üzerinde birikmiş negatif enerjiyi atmak ve pozitif enerjisini dengelemek açısından önemlidir.

Pembe kuvarsın temizliği ise şu yöntemlerle yapılabilir:

 1. Toprağa gömerek bir gece orada bekletmek,
 2. Tütsü yakmak,
 3. Pencerenin önünde bırakıp ay ışığı yardımıyla arındırmak,
 4. Suyun altında yıkamak.

Siz de pembe kuvars taşının özelliklerinden yararlanmak ve onunla hayatınıza sevgiyi, mutluluğu davet etmek için ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Doğal taş ve aksesuar hazinesi olarak faaliyet gösteren mağazamızda, zevkinize uygun birçok şey var!

Pembe kuvars taşı ne işe yarar? Sorusunun cevabında fiziksel ve ruhsal birçok faydadan bahsetmek mümkündür. Ne var ki, bunların bilimsel değeri olmayıp, kullananların tecrübelerine dayalı şeylerdir.

Dolayısıyla pembe kuvars taşının etkileri bünyeden bünyeye değişebilir. Taşın yapısı ile ilgili özellikler her yerde aynı olmasına rağmen, yararlarıyla alâkalı bilgiler sübjektiftir. Bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Pembe Kuvars Nedir?

Aşk ve sevgi taşı diye bilinen pembe kuvars, isminden de anlaşılacağı üzere Kuvars ailesinin bir üyesidir. Yarı değerli doğal taşlar içerisinde bulunan pembe kuvars, açık rengiyle ön plana çıkar.

Bulundurulduğu ortama pozitif enerji yaydığı ve bu taşı üzerinde taşıyan kişiye neşe, uğur, bereket getirdiği inançları yaygındır. Negatif duygulardan uzaklaştırdığına ve huzur verdiğine inanılan bu taşın tarihi eski çağlara dayanır.

Pembe Kuvars Kullanım Alanları Nelerdir?

Meditasyon uygulamalarında bu taşa sıklıkla başvurulur. Öte yandan, masaj âletleriyle cilt bakımı yapılırken pembe kuvars taşından faydalanıldığı olur.

Ayrıca; doğal taş takılar üretilirken yaygın olarak pembe kuvarsa başvurulur. Örneğin; bilekliklerin, küpelerin, kolyelerin üzerinde bu taşa rastlamak mümkündür.

Pembe Kuvars Ne İşe Yarar?

Genel özelliklerini saydıktan sonra, sıra geldi pembe kuvars taşının faydaları konusuna… Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Kalp çakrasının taşı olduğu için, bu taşı üzerinde bulunduran kişiye mutluluk verdiği düşünülmektedir.
 2. Duygusal mânâda şifalı bir taş olduğu söylenir.
 3. Aşkın çıkarsız, saf olmasına yardım ettiği belirtilir.
 4. Bazı kişiler pembe kuvarsın olumsuz düşünceleri ve hisleri yok ettiği görüşündedir.
 5. Ortamda rahat bir ambiyans oluşturduğu ifade edilen pembe kuvars, birçok insana göre kaygıyı ve stresi de giderir.
 6. Sakinlik meydana getirdiği, kalbi mânen rahatlattığı, kırgınlık ve öfke gibi duyguları ortadan kaldırdığı da rivâyetler arasındadır.
 7. Uzmanlardan bazıları ise; ‘Pembe kuvars taşı, taşıyanların kendini sevmesine ve keşfetmesine yardım eder.’ Şeklinde bir görüşe sahiptir.
 8. Yine bazı kimseler; ‘Bu taş, migrene iyi gelir.’ demektedir.

Cilt Bakımında Pembe Kuvars Taşı Ne İşe Yarar?

Antik Mısırlılar, sözünü ettiğimiz taşın yaşlanmayı geciktirdiğine yönelik bir inanışa sahipti. Pembe kuvars yararları içinde, vücudu dengeleme özelliğinin bulunduğuna îtikad eden bu insanlar, ondan dolayı bu taşa cilt bakım rutininde yer veriyordu.

Bu ritüel bugün de hâlâ uygulanıyor ve güzelleşmek isteyenler pembe kuvarsın etkilerinden faydalanmaya çalışıyor. Uygulama, masaj âletlerini kullanarak cildi uyarmak şeklinde gerçekleştiriliyor.

Söylentiye göre bu işlem düzenli yapılırsa, pembe kuvarsın cilt üzerinde olumlu yansımaları tezâhür ediyor. Bunlardan bazıları; yaşlanma belirtilerinin gecikmesi, cildin sıkılaşması, elastikiyet kazanması ve daha parlak görünmesi şeklinde sıralanıyor.

Ayrıca, pembe kuvars ne işe yarar? Diye düşünenler, bunu başka taşlarla kombinleyerek de kullanabileceğini bilmeli. Örneğin; gua sha taşıyla pembe kuvarstan aynı anda istifâde edebilir, bunları yüz serumu ile masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Böylelikle serum, derinize daha fazla nüfuz eder ve taşlar güçlerini birleştirerek cilde daha iyi fayda sağlar.

Stres giderici olduğu dile getirilen pembe kuvars, bu özelliğiyle cildi çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden arındırabilir.

Pembe Kuvars Hangi Çakra?

Bu taş, boğaz ve kalp çakrasıyla bağlantılıdır. Üzerinizde taşırsanız kalp çakranızı aktif edebilir.

Etrafa yaydığı titreşimler ve frekanslar ile sevgi hususunda büyük bir değişim yaşamanıza imkân vermesi mümkündür. Aşka, sevgiye daha açık bir insan hâline gelmek, kendi benliğinizi ve diğer insanları daha çok ve içten sevmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, pembe kuvars taşına bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.

Siz de pembe kuvars ne işe yarar? Şeklindeki merakınızı giderdiğinize göre, şimdi öğrendiklerinizi birbirinden özel ürünlerimizle uygulama vakti! Doğal taşların ve bu taşlardan yapılan şık ürünlerin adresi olan mağazamız, tarzınıza ve bütçenize hitap etmeye hazır!

Pembe kuvars taşı, en popüler doğal taşların başında gelir. Bulunduğu ortama sevgi ve pozitif enerji yaydığına inanılan bu özel kristal; masum sevgi, aşk ve tutku sembolü olarak görülür. Ruhu ve gönlü temsil ettiği söylenen bu taşın feminen bir enerjiye sahip olduğu kabul edilir.

Yüzlerce doğal taş ve birbirinden şık tasarımlarla göz kamaştıran doğal taş takılar, mağazamız farkıyla sadece bir tık uzağınızda! Nitelikli ürünleri avantajlı fiyatlarla buluşturan mağazamız, size beklediğinizden de fazlasını sunacaktır.

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Pembe kuvars, Yunan mitolojisine göre Afrodit ve Adonis ile ilişkilendirilen bir değerli taştır. Pembenin soluk ya da canlı renklerinde görülür. Dumanlı veya saydam da olabilir.

Diğer isimleri ise şunlardır:

 1. ‘Aşk Mıknatısı’,
 2. ‘Kalp Taşı’
 3. ‘Gül Kuvars’.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nelerdir?

Şefkat, huzur ve romantizmin taşı olduğu kabul edilen Pembe Kuvars, ilişkilerin canlandırılmasına ve geliştirilmesine yardım eden bir taş olarak değerlendirilir.

Pembe kuvars taşı özellikleri arasında öne çıkan hususlar ise şöyledir:

 1. Geçmişte mühür ve sembol yapımı için sıkça kullanılmıştır. Günümüzde; oyma biblolar, dekoratif eşyalar, takılar, süs eşyaları ve aksesuarlar için tercih edilir.
 2. Çok açık-beyaza dönük pembe, lilalı pembe, gül pembesi gibi değişik tonlarda çeşitlerine rastlamak mümkündür.
 3. İç kısmı yarı opak veya tam opak olan Pembe Kuvars taşlarına, ‘dişi kuvars’ denir. İç tarafı berrak ve şeffaf olanlar da ‘erkek kuvars’ adıyla bilinir. Kristal kümelerinde her ikisi genellikle beraber bulunur.
 4. Sertlik değeri 7’dir.

Pembe Kuvars Hangi Çakra ile Uyumlu?

 1. Kalp Çakrası ve 5. Boğaz Çakrası bu taşın etkili olduğu çakralar olarak ifade edilir. Pembe kuvars, söz konusu çakralarla ilgili problemlerin giderilmesine ve bu çakralardaki tıkanıklığın açılmasına yardım edebilir.

Pembe Kuvars Hangi Burcun?

Başak, Yengeç, İkizler, Boğa ve Koç; Pembe Kuvars ile özdeşleştirilen burçlardandır. Eğer burcunuz bunlardan biri ise, Pembe Kuvars taşının etkilerinden daha kısa zamanda ve daha yüksek seviyede yararlanacağınız umulur.

Pembe Kuvars Ne İşe Yarar?

Bu taşın yapısına dair özellikler yeryüzündeki tüm Pembe Kuvars’larda aynı olmasına karşın, faydalarıyla ilgili söylenenler subjektif nitelik taşır. Yani Pembe Kuvars taşı yararları herkeste aynı değildir. Taşın faydasını göreceğinize dair inancınız, etrafa yaydığınız enerji, ne için kullanıldığı gibi detaylar farklı etkilerle karşılaşılmasına yol açar.

Pembe Kuvars Taşı Fiziksel Faydaları

 

 1. Migrene iyi geldiği şeklinde bir görüş vardır.
 2. Cilt bakımında kullanılabileceğini, yaşlanma belirtilerinin gecikmesine yardım ettiğini savunanlar vardır. Bunun için, masaj âletleriyle cilt bakımı yapılırken Pembe Kuvars taşından yararlanılır.
 3. Cilde elastikiyet kazandırdığı ve cildi sıkılaştırdığı iddia edilmektedir.
 4. ‘Pembe Kuvars taşını düzenli kullananların cildi daha parlak olur.’ Denilmiştir.

Pembe Kuvars Taşı Ruhsal Faydaları

 1. Kişiye mutluluk verdiği düşünülür.
 2. Aşkı saf hâle getirdiği belirtilir.
 3. Kimileri bu taşın olumsuz düşüncelerden ve duygulardan kurtardığı görüşündedir.
 4. Endişeyi ve kaygıyı giderdiğine inanılır.
 5. Öfke ve kırgınlık gibi hisleri ortadan kaldırdığı, stresi yok ettiği, kalbi mânen rahatlatıp sakinleştirdiği rivâyet edilir.
 6. Pembe Kuvars taşı yararları sayılırken, şöyle bir etkisinden de söz edilmektedir: Bu taş, üzerinde bulunduğu kişinin kendisini keşfetmesine ve sevmesine yardımcı olur.

Pembe Kuvars Temizliği Nasıl Yapılır?

Akan suyun altında yıkamak, Pembe Kuvars taşı temizliği için en pratik ve güvenli yöntemlerden biridir. Tütsü yakmak, toprağa gömmek veya başka doğal taşların yanında bekletmek de Pembe Kuvars’ı negatif enerjisinden arındırır.


Ürünler

Pembe Kuvars Taşı Dizi (8 mm) ₺118,97
Pembe Kuvars Taşı Kalem Kolye ₺71,87
Pembe Kuvars Taşı Kütle ₺35,94
Çakra Taşlarından Bileklik ₺193,83
Pembe Kuvars Taşı Bileklik ₺235,22
Ham Pembe Kuvars Taşı Kütle ₺81,67
Pembe Kuvars Taşı Damla Kolye ₺71,87
Pembe Kuvars Taşı Küpe ₺27,77
Pembe Kuvars Taşı Tesbih (8 mm) ₺110,80
Pembe Kuvars Taşı Pandül ₺108,90
Yedi Renk Doğal Taş Çakra Seti ₺636,77
Pembe Kuvars Taşı Kazık Kütle ₺245,02
Pembe Kuvars Taşı Kolye ₺118,97
Pembe Kuvars Taşı Kalp Kütle ₺100,73
Pembe Kuvars Taşı Çanak - 350 gr ₺1.938,08
Beş Adet Doğal Taş Küre ₺249,10
pembe kuvars taşı kolye ₺30,00
pembe kuvars taşı kalp kütle 1 ₺139,95
Koleksiyonluk Çakra Küre Seti ₺1.219,32
Pembe Kuvars Taşı Su Şişesi ₺1.162,74
Pembe Kuvars Taşı Küre ₺238,21
Pembe Kuvars Taşı Kanat Kolye ₺118,97
Pembe Kuvars Taşı Kırık Dizi ₺96,92
Pembe Kuvars Taşı Koni Kolye ₺110,80
Pembe Kuvars Taşı Masaj Aleti ₺193,83