Kova Burcu Taşı

Kova Burcu Taşı

Kova burcu taşı, burcunuzun olumlu yönlerini geliştirip olumsuz yönlerini kontrol altında tutmanıza yardım edebilir. Tabii ki bu, tıbben ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir bilgi değildir. Ne var ki, burçların ve doğal taşların etkileri üzerine uzmanlaşanların görüşü bu yöndedir. Siz de Kova burcu doğal taşı hangisi? Diye merak ediyorsanız, burcunuzun enerjisine uygun doğru bir seçim yapmak için okumaya devam edin!

Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Bu burç, Zodyak’ın en idealist ve üretken burcudur. Balık ve Oğlak arasında bulunan Kova’lar, her ikisinin çeşitli özelliklerini taşır. Kova burcunu öne çıkaran noktalar şunlardır:

  1. 20 Ocak – 18 Şubat arasında doğanlar Kova burcundadır.
  2. Hassas bir dengeye sahip, hayal gücü gelişmiş, özgürlüğüne düşkün, çalışkandır.
  3. Daima yeniliklere açıktır.
  4.  
  5. Her zaman belirli bir amaç için savaşmaya hazır durumdadır.
  6. Zekâya, gerçeğe çok önem verir.
  7. Öngörü yeteneği güçlüdür.
  8. Elementi havadır.
  9. Satürn ve Uranüs tarafından yönetilir.

Kova Burcu ile Uyumlu Doğal Taşlar Nelerdir?

Taşların yaydığı titreşimler, bünyesinde barındırdığı enerji ve frekanslar ile şifalı etkiler gösterdiğine inanılır. Bu doğrultuda herkese, kendi burcuna uygun doğal taşlar kullanması önerilir. Bunların, hedefleri ve hayalleri gerçekleştirme noktasında güçlü birer araç olduğu söylenir.

Kova burcu taşları ise şöyle sıralanır:

1. Kehribar:

Yüksek enerjiye sahip olduğu düşünülen Kehribar’ın, Kova burcunu karamsarlığa karşı koruduğuna inanılır. Sahibine güçlü bir frekans ve enerji verdiği iddia edilen bu taşın, motivasyonu artırdığı ileri sürülmüştür.

2. Hematit:

Barış simgesi olarak kabul gören bu taşın öfkeyi dindirdiğinden ve korkuları yatıştırdığından söz edilir. Uğursuzluktan uzak tuttuğuna ve doğaüstü güçler barındırdığına inanılan Hematit’in, cesaret ve canlılık verdiği öne sürülmektedir. Kova’ların, kaygılarından ve kararsızlıktan kurtulmak için bu taşı kullanabileceği ifade edilir.

Kişiyi berrak bir zihne kavuşturduğu belirtilen bu taşın, Yin ve yang enerjisini dengelediğinden bahsedenler mevcuttur.

3. Florit:

Bu da, şans getirdiği rivayet edilen bir Kova burcu taşı olup, meditasyon seanslarında sıklıkla kendine yer bulur. Kişiye daha fazla farkındalık ve enerji yüklediği söylenmekte olan Florit’in, Kova’ları kronik hastalıklardan muhafaza ettiği dile getirilir.

4. Akuamarin:

Hem Kova burcu doğum taşı hem yükselen Kova’ların taşıdır. Boğaz Çakrası üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. Sakinleştirici etkisi bulunduğu bildirilen bu taşın, Kalp Çakrası için bir köprü oluşturduğundan söz edilmektedir. Bu bağlantının ise, Kova burcundaki kişiler için stres eğilimlerini hafifleten bir etkiye sahip olduğu söylenmiştir.

Kendini sorumluluk altında hisseden Kova’ların; zihnini yatıştırmak, huzur ve netlik kazanmak için bu taşı kullanabileceği savunulmaktadır.

5. Ametist:

En güzel Kova burcu doğal taşları içinde yer alan Ametist, güç taşı olarak değer görür. Estetik duruşu ile ön plana çıkmayı başaran bu mor kuvars türü, sezgilerin temsilcisi kabul edilmiştir. Söz konusu taşın, Kova’ları hedeflerine doğru yol alırken desteklediği ve hislerini kuvvetlendirdiğinden bahsedilmektedir.

6. Ay Taşı:

Bu da Kova burcu taşları içinde en sevilen seçeneklerin başını çeker. Dişil enerji ve Ay döngüsüyle bağlantılı olduğu iddia edilen bu taşın, duyguları dengelediğinden söz edilmiştir. Kalbi sakinleştirdiği, kişinin yüreğini şefkate ve sevgiye açtığı iddia edilmiştir.

7. Kuvars:

En uyumlu Kova burcu taşı seçeneklerinden biri olan Kuvars’ın pozitif enerjileri depoladığına inanılır. Duyguları dengelediğinden söz edilen bu taşın sezgileri ve öngörü yeteneğini geliştirdiği söylenir.

Yaşama sevinci verdiği kabul edilen bu taşın ayrıca; depresyon, fobiler ve kararsızlık için iyi olduğu savunulur. Vücudu negatif enerjilerden koruduğu, halsizliği giderdiği, zekâyı güçlendirdiği de söylentiler arasındadır.

Hamilelikte de kullanımı önerilen bu taşın vücutta yağ birikimini engellediği rivayet edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra kramplar ve kas şikâyetleri için faydalı olduğu dile getirilir.

8. Akik:

Taşıyan kişiyi tehlikelerden muhafaza ettiği düşünülür. Metabolizma üzerinde olumlu etkiler gösterdiğine inanılan Akik, vücuttaki fazla enerjiyi boşaltması ve stresi ortadan kaldırmasıyla bilinir. Sosyalleşmek isteyenler için uygun bir Kova burcu doğal taşı olarak değerlendirilmiştir.

9. Safir:

Sağlık konusundaki tılsım taşlarından biri olduğu ileri sürülen Safir’in zihinsel ve bedensel hastalıklara iyi geldiği belirtilir. Uyku problemleriyle başa çıkmayı kolaylaştırdığından söz edilen bu taşın huzur ve sükûnet verdiğini söyleyenler mevcuttur. Bilgelik kazanmak için kullanılması tavsiye edilmiş bir taştır.

10. Turkuaz:

Göz alıcı yapısıyla en güzel Kova burcu taşları içerisinde kendine yer bulan Turkuaz, konsantrasyon artırıcı etkisiyle bilinmektedir. Yaptığı işlere odaklanmakta zorluk çeken Kova’ların düzenli bir şekilde bu taşı kullanmaları önerilmiştir.

11. Malakit:

Bu ise Kova burcundaki erkekler için ideal taş seçeneklerinden biridir. Sahibini kötülüklerden, kaza ve belâlardan koruyacağı iddia edilen bu taşın özgüveni artırdığı da söylenmektedir. Kendini kıskanç insanların şerlerinden uzak tutmak isteyen kimselerin yanında bu taşı bulundurması gerektiğinden bahsedilir.

12. Oniks:

Eğer Kova burcuyla uyumlu taşlar başka nelerdir? Diye düşünüyorsanız, alternatif olarak bunu da tercih edebilirsiniz. Kova temsilcilerine yüksek bir güç ve enerji bahşettiği söylenen bu taşın, duygu kontrolüne de yardımcı olduğu ifade edilmektedir.

Bu taş hakkındaki bazı rivayetler ise şöyle sıralanabilir:

‘’Kova burcuna mensup insanların enerjilerini dengeli kullanmasında etkilidir. Hedeflerine daha iyi konsantre olmalarını kolaylaştırır. Azmi ve cesareti artırıcıdır.’’

13. Garnet:

Stresten kurtulmaya yardım ettiği söylenmekte olan bu taşın, motivasyonu ve yaşam enerjisini yükselttiği ileri sürülür. Oniks ile ilgili diğer iddialardan bir kısmı şunlardır:

‘’Kova burcundakilerin çevresiyle daha sağlıklı ve uzun süreli ilişkiler kurmasında rol oynar. Kova kadınlarının çalışkanlık ve başarı sembolüdür. Tutkuyu ve yaşama sevincini de temsil eder.’’

14. Topaz:

Takıntılarından kurtulmak isteyenler için önerilmiş Kova burcu doğal taşı olup, olumsuz duygulardan arındırdığı rivayet edilmektedir. Sakinleştirici etki gösterdiği yönünde bir inanış mevcuttur. Düşüncelere netlik ve şeffaflık getirdiği öne sürülen bu taşın ayrıca başarıyı teşvik ettiği bildirilmiştir.

15. İnci:

Refah, sadakat ve sağlık simgesi olarak kabul edilir. Kova burcu kadınlar için uygun bulunan taşlardandır. Evliliği yolunda gitmeyen kişilerin ilişki problemlerini aşmalarına katkıda bulunduğu söylenmiştir. Burcunuzun olumsuz yöndeki karakteristik özelliklerini engellemek istiyorsanız bu taş ile ritüeller yapmanız önerilmektedir.

16. Manyetit:

Az bilinen Kova burcu doğal taşları arasındadır. Enerjileri itme ve çekme yeteneğine sahip olduğu öne sürülmektedir. Vücuttaki meridyenler aracılığıyla çalıştığı ve çakraları hizaladığı şeklinde bir görüş mevcuttur. İç dünyasında duygusal istikrara ulaşmak isteyenlerin bu taşa bir şans vermesi tavsiye edilir.

Manyetit ile alâkalı ortaya atılan iddialardan birkaçı ise şu şekildedir:

‘’Enerji verici bir taştır. Gevşeme sağlar. Beynin her iki yarım küresi arasında dengeli bir bağlantı kurar. Aşırı enerjileri topraklayarak kontrol altına alır ve böylece kişinin sakin kalmasına imkân verir. İstediğiniz şeyleri kendinize çekmenize yardımcıdır.’’

17. Selestit:

Gökse titreşimine sahip olduğu düşünülen bu Kova burcu taşı, manevi âlemlerle irtibat kurmaya olanak veren metafizik bir güç kabul edilir. Uranüs ve Satürn tarafından yönetilen Kovalar, bu nedenle ruhsal gelişim noktasında sıkıntı yaşayabilir. İşte bu taşın söz konusu gezegenlerden gelen enerjileri düzenleyip Kovalar için uygun hâle getireceği rivayet olunmuştur.

 

Sonuç olarak; Kova burcu taşı seçeneklerinin bu burca mensup kişileri destekleyeceği, iyileştireceği, yaşam enerjisi ve şifa ile dolduracağı rivayet edilir. Siz de bunları kabul ediyor ve enerji alanınızın frekansıyla düzgün çalışacak taşlar arıyorsanız, zengin ürün yelpazemize başvurabilirsiniz.

Kova burcu doğal taşları alanında geniş bir alternatif skalası sunan mağazamız, isteklerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.


Kova Burcu Taşı Ürünleri