Labradorit Taşı

Labradorit Taşı

Labradorit taşı; kahverengi, yeşil ve mavi yanar-döner renklerde bir doğal taştır. Işığa göre renk değiştirmesiyle bilinir. Yapısındaki bu ışık ve renk oyunları onu tercih sebebi hâline getirir. Kalitenin bütçeye uygun fiyatlar ile sunulduğu Taş Sandığı, farklı Labradorit seçeneklerini bünyesinde barındırır. Siz de tarzınızı taçlandırmak, yaşam alanlarınızı süslemek ve doğal taş etkilerinden faydalanmak için hemen farkımızı deneyimleyebilirsiniz.

Labradorit Taşı Nedir?

Labradorit, ismini Kanada’daki Labrador sahillerinden almış bir taştır. Magmatik kayaçlar içerisinde meydana gelen bu taş, güzelliğiyle göz kamaştırır.

‘Spektrolit’ diye de anılan bu taşın keşfi 1770 yılına dayanır. Labrador adasında, Çek misyoner Pater ADOLF tarafından bulunmuştur. 1970 itibariyle ise ülkemizde ilk defa Trakya bölgesinde bu taşa rastlanmıştır.

Labadorit Taşı Özellikleri

 1. Alüminyum, sodyum ve kalsiyum Silikatlerinden biridir.
 2. Triklinik sistemde kristalleşmiştir. Bazik pegmatitlerin cevherleşmesi ve primer minerallerin fenokristalleşmesi neticesinde oluşmuştur.
 3. Sertlik derecesi –Mhos skalasına göre- 6 – 6,5 arasıdır.
 4. Sahip olduğu özgül ağırlık 2,70 – 2,74 olarak ifade edilir.
 5. Geçmiş dönemlerde sihir taşı amacıyla şamanlar tarafından kullanılmıştır.
 6. Kimi insanlar ise bir ev inşa ederken, evin temeline bu taşı koyarak kendileri için huzur, mutluluk ve şans dilemişlerdir.
 7. Taşı hareket ettirince dilimler hâlinde farklı renkler ortaya çıkar. Bunun sebebi Labradorit taşının, ihtiva ettiği manyetit parçalar sayesinde yansıyan ışığı kırıyor olmasıdır. Bu kırılmalar sonucunda turuncudan kırmızıya, yeşilden siyaha kadar pek çok tonda muhtelif renkler kendini gösterir. Taşı güneşe tutarsanız bu renk oyunlarını daha net biçimde gözlemleyebilirsiniz.
 8. Yüksek yaşam enerjisi taşıdığına, mutluluk verdiğine inanılır.
 9. Bu taşla yapılan ritüellerin Üçüncü Göz’ü aktifleştirip güçlendirebileceği savunulur.
 10. ‘Siyah Ay taşı’ olarak isimlendirilir.
 11. Kimi ülkelerde Labradorit taşına, ‘Yıldızların Tapınağı’ denir. Bunun nedeni, kişilerin anlayışını açtığı, vizyonunu genişlettiği yönündeki inançtır. Öte yandan bu taşın astral seyahat yapmaya da yardımcı olduğu rivâyet edilmiştir.

Labradorit Taşı Nerede Bulunur?

Bu taş, başlıca şu bölgelerdeki maden yataklarından çıkarılır:

 1. Madagaskar,
 2. Kanada,
 3. Rusya,
 4. Finlandiya,
 5. Orta Amerika,
 6. Norveç

Labradorit Taşı Hangi Çakra ile Uyumlu?

7.Taç Çakrası ve 3.Göz Çakrası Labradorit taşı ile ilişkilendirilmiştir. Bu çakralar ile ilgili sorunların çözümünde, çakraların dengelenmesinde Labradorit taşına başvurulabileceği kabul edilir.

Labradorit Taşı Hangi Burç?

Akrep, Aslan ve Yay, Labradorit taşına en yakın burçlardır. Eğer sizin de burcunuz bunlardan biri ise, doğal taş seçiminizi Labradorit’ten yana kullanmanız önerilir.

Labradorit Taşı Ne İşe Yarar?

Bütün doğal taşlardaki gibi, Labradorit taşı faydaları da tıbben ve bilimsel olarak kesin kabul görmüş, ispatlanmış şeyler değildir.

Bunlar varsayımdan ibarettir ve çeşitli eski kaynaklar, mitolojik inançlar, efsaneler nedeniyle yaygınlaşmıştır. Bu taşı kullanan kişilerin dilden dile aktarılmış tecrübeleri de faydalarının popüler hâle gelmesinde önemli rol oynamıştır.

Fiziksel Olarak Labradorit Taşının Faydaları

 1. Göz sağlığına iyi geldiğinden söz edilmiştir. Gece görüşünü güçlendirdiği belirtilir.
 2. Kimileri bu taşın tansiyon hastalarına şifalı olduğunu, yüksek kan basıncını dengelediğini savunur.
 3. Bazılarına göre bu taş; romatizma, eklem rahatsızlığı, siğil ve ağrı gibi şikâyetlerin tedavi edilmesinde kullanılabilir.
 4. Aşırı üşüme, mevsime bağlı alerji, kalsiyum eksikliği, omurga rahatsızlıkları gibi durumlarda fayda sağladığı düşünülür.
 5. Hormonları düzne soktuğu rivâyet edilmektedir.
 6. Sedef hastalığının iyileşmesinde etkili olabileceği kabul edilmiştir.
 7. Kimileri Labradorit taşının faydaları hakkında şunları söylemişlerdir: Metabolizmayı düzenler. Saman nezlesi ve buna benzer mevsimsel rahatsızlıkları geçirir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, hücreleri yeniler. Vücudu toksinlerden arındırır. Regl ağrılarını hafifletir. Gut hastalığının etkilerini azaltır.
 8. Adrenal bezi, safra kesesi ve karaciğeri iyileştirdiği söylenmektedir.

Zihinsel ve Ruhsal Açıdan Labradorit Taşının Yararları

 1. Konsantre olmayı kolaylaştırdığına inanılmaktadır. Dikkati sabit tutmaya yardım ettiği söylenmiştir. Sınava çalışmak ve benzeri odaklanma gerektiren aktiviteler sırasında kullanılması önerilirr.
 2. 'Labradorit taşı yararları sayesinde kişinin geçmişini geride bırakmasına, takıntılarını aşmasına yardımcı olur.' tarzında bir görüş vardır.
 3. Ruhsal gelişime katkıda bulunduğundan, sezgileri güçlendirdiğinden söz edilir.
 4. Psişik yetenekler kazandırdığına, spiritüel anlamda güç verdiğine inanılır.
 5. 'Güçlü ve özgüvenli hissettirir. Cesaret verir. Korku ve endişe gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırır. Anksiyeteye iyi gelir. Aurayı temizler. Depresyon için birebirdir.' şeklinde söylentiler mevcuttur.
 6. Algılama yeteneğini geliştirdiği, zekâyı keskinleştirdiği rivâyet edilmiştir.
 7. 'Motivasyon artırıcı, bereket ve bolluk vesilesidir.' tarzı söylentilere rastlanmaktadır.
 8. İkili ilişkilerde iletişimi canlandırdığı ileri sürülmektedir.
 9. Bu taşın zihni belirsizlik ve gelecek kaygısı gibi düşüncelerden arındırdığına yönelik rivâyetler söz konusudur.
 10. Görülen rüyaların daha net hatırlanmasını sağladığı, rahat bir uyku uyumaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.
 11. Su enerjisini taşıdığı, bu enerji vasıtasıyla yaşam döngüsünü yenilediği ileri sürülmüştür. Bu inanışa göre Labradorit taşı faydaları ile; ruhsal boyutta aydınlanma, mânevî gelişim ve dönüşüm süreçlerinin gerçekleşmesinde etkin rol oynar.

Labradorit Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Değerli ve yarı değerli taşlar, zamanla üzerinde negatif enerji biriktirir. Hiç kullanılmıyor olsalar bile bu durum değişmez.

Taşınızı olumsuz enerjisinden arındırabilmenin yolu, onu aşağıdaki yöntemlerden biriyle temizlemektir:

 1. Akan su altında yıkamak,
 2. Toprağın dibine gömmek,
 3. Tütsü yakmak,
 4. Diğer taşlardan birini kullanmak. (Farklı bir doğal taşı Labradorit ile yan yana koyup beklemeye bırakın. Böyle yapmak, kötü enerji dolu olan taşın bu durumdan kurtulmasına ve enerji dengesinin sağlanmasına imkân verir.)

Labradorit Taşı Fiyatları

Ağırlık, boyut, sertlik değeri vb. kriterler doğrultusunda Labradorit taşı fiyat yelpazesi geniştir.

Öte yandan; taşın nasıl bir formda sunulduğu da fiyatını etkileyen unsurlardandır. Örneğin; pandül veya kütle olarak mı, yoksa dizi taş şeklinde mi? Bu detay, Labradorit taşı fiyatı belirlenirken dikkate alınan parametrelerin başında gelir.

Siz de bu taşın farklı alternatiflerini ve fiyat seçeneklerini incelemek için ürün koleksiyonumuza bakabilirsiniz.


Ürünler

On Adet Doğal Taş Bileklik ₺202,95
Labradorit Taşı Kütle ₺53,04
Labradorit Taşı Ham Kütle ₺50,74
Labradorit Taşı İpli Bileklik ₺77,26
Labradorit Taşı Kolye ₺92,25
Labradorit Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺172,97
Labradorit Taşı Küpe ₺46,12
Labradorit Taşı Damla Kolye ₺85,33
Labradorit Taşı Pandül ₺131,46
Labradorit Taşı Kazık Kütle ₺276,75
Labradorit Taşı Gümüş Kolye ₺149,95
LABRADORİT TAŞI KOLYE ₺30,00