Aslan Burcu Taşı

Aslan Burcu Taşı

Aslan burcu taşı ile yeteneklerinizi artırıp olumsuz yönlerinizi dizginleyebileceğinize inanıyor musunuz? Öyleyse, burcunuzun enerjisiyle uyumlu frekansta çalışan doğal taşları öğrenmek için doğru yerdesiniz. Aslan burçları 23 Temmuz ile 22 Ağustos arasında dünyaya gelir. Bu dönem, yaşam gücünün en yüksek olduğu zaman dilimidir. Yengeç’lerin içe dönük enerjisinden, Aslan’ları dışa dönük enerjisine geçilir. Bu ise, söz konusu tarih aralığında doğanlara güçlü bir kimlik duygusu ve kişisel bir güç getirir.

Aslan burcuna mensup kişilerin, bu gibi iyi yönlerini güçlendirmek için doğal taş yardımı alabileceği söylenir. Tabii ki bu, yalnızca bir genellemedir ve bilimsel kesinliği yoktur. Her Aslan burcunun farklı bir karaktere, değer yargılarına, hedeflere ve hayallere sahip olduğunu unutmamak gerekir. Dolayısıyla doğal taşların kullanım amaçları ve ileri sürülen etkileri herkese göre değişiklik gösterecektir.

Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Doğuştan blider bir yapısı olduğu düşünülen Aslan burçları, yüksek bir özgüvene ve ihtiras derecesinde bir hırsa sahiptir. Bu burcun diğer başlıca özellikleri ise şunlardır:

 1. Sıcakkanlı, eğlenceli, cömert bir kişiliği vardır.
 2. Başkalarına ilham kaynağı olur.
 3. Sadık bir iş ortağı, çok iyi bir arkadaştır.
 4. Eril enerjinin hâkim olduğu bir burçtur.
 5. Yönetici gezegeni Güneş’tir.
 6. Ateş elementiyle ilişkilendirilir.
 7. Bulunduğu her mekânda kendini yüksek enerjisiyle ön plana çıkarmayı başarır.

Aslan Burcu Doğal Taşları Hangileri?

Aslan’lar bazen gururlu veya bencil olabilir, egosuna yenik düşebilir. İşte yaygın görüşe göre, Aslan burcu taşları bu noktada devreye girerek kişinin eksik yönlerini dengeler. Bununla beraber güçlü alanlarını da ortaya çıkarır.

Gündelik hayatta daha rahat bir ruh durumuna kavuşur. Ruhsal enerjiler serbest ve doğru olunca fiziksel sorunlar da az görülmeye başlanır. Zira tüm hastalıkların temelinde duygusal bir yük mevcuttur.

Peki, Aslan burcu doğal taşları nasıl seçmeli? İşte cevabı:

1. Yakut:

Bu taşın, Aslan burcuna şans ve güven verdiğinden söz edilmiştir. Kötü düşüncelerden uzaklaştırdığına inanılan Yakut taşının, tene değdirilerek kullanılması önerilir.

Öte yandan bu taşın kan dolaşımını canlandırdığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülür. Empati duygusunu geliştirdiği kabul edilen bu Aslan burcu taşı; mutluluk, cesaret, liderlik ve ruhsal gelişim sembolüdür.

2. Sitrin:

Enerji artırıcı olduğundan söz edilmiştir. Aslan burcuna mensup kişilerin, kendini tedirgin ve mutsuz hissettiklerinde onlara yardımcı olacağı umulur.

Özgüveni yükselttiği düşünülen bu Aslan burcu doğal taşı, yapıcı eleştirileri kabullenmeye yardım etmesiyle bilinir. Ayrıca tembellikten ve halsizlikten de kurtardığına inanılır.

3. Oniks:

Bu da, eşsiz görünümü ve ileri sürülen şifalı etkileriyle, Aslan burcu taşı hangisi? Sorusuna güzel bir cevap niteliğindedir. Kök çakra ile uyumlandığı kabul edilir.

Sırt ve kalp bölgesindeki rahatsızlıkların engellenmesine destek olduğu yönünde bir görüş vardır. Enerjiyi dengelediği, sezgileri artırıp kişiyi cesaretlendirdiği rivayet edilir. Aynı zamanda bu taşın yatıştırıcı ve sakinleştirici olduğundan söz edilmektedir.

4. Pirit:

Ateş gibi ışıltılı ve parlak bir görünümü mevcuttur. Aslan burcu doğal taşları arasında kendinden söz ettiren Pirit’in, enerjisini güneşten aldığına inanılmaktadır. Biraz ısıtılınca elektrik akımı üreten bu taş, Aslan burcuyla en uyumlu şekilde özdeşleşir. Çünkü irade, canlılık ve harekete geçmeyi temsil eder.

5. Güneş Taşı:

Güneş tarafından yönetilen bu burcun en ideal taşlarından bir diğeri ise elbette Güneş taşıdır. Sıcak bir enerjiye sahip olduğu iddia edilen bu taşın, kişiyi daha neşeli ve enerjik hâle getirildiği savunulur.

Bu taş hakkındaki başka rivayetler ise şu şekildedir:

‘’Kâbusları engeller. Takıntılardan uzaklaştırır. Korkuları giderir. Motivasyon artırıcıdır. Başarısızlık korkusunun önüne geçer.’’

6. Kristal Kuvars:

Bu Aslan burcu doğal taşı volkanik bir yapıya sahiptir. Buzu andıran bir görünümü vardır. Söz konusu taşın, Aslan burcu kişilere potansiyel ve güç kattığı rivayet edilir.

Ayrıca Aslan’ların daha özgüvenli, cesur, ılımlı ve pozitif olmalarına yardımcı olduğu söylenmiştir.

7. Kehribar:

Şüphesiz ki Aslan, yönetici vasfından dolayı çoğunlukla stres altındadır. İşte yaygın görüşe göre onun bu stresine çare Kehribar taşındadır.

Sakinleştirici etki gösterdiği kabul edilen bu taşın, net ve isabetli kararlar almaya yardım ettiği söylentiler arasındadır. Sinirsel ve psikolojik rahatsızlıklara iyi gelen bu Aslan burcu taşı ile siz de hayatınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

8. Kaplan Gözü:

Aslan burcunun ana yöneticisi konumundaki Güneş’ten gelen enerjiyi bünyesinde depoladığı rivayet edilmektedir. Olumsuz enerjiyi pozitife çevirdiği belirtilen bu taşın, aurayı temizlediği ve arınma sağladığı söylenir.

9. Topaz:

Aslan burcuna mensup erkekler için önerilen bu taşın, ahlâksızlıktan ve korkaklıktan koruduğu iddia olunmuştur. Göz problemlerine karşı faydalı olduğu da bu taş hakkındaki bir başka söylentidir. Kemikleri güçlendirdiğinden, kırık kaynamasını hızlandırdığından bahsedenler mevcuttur.

10. Turmalin:

Denge sembolü olarak görülen Turmalin taşının hormonları düzene soktuğu ileri sürülmüştür. Kaliteli bir uyku çekmeye katkıda bulunduğu rivayet edilmiş olup, beden ve zihin uyumu için kullanılması tavsiye edilir.

Erkekler için en iyi Aslan burcu doğal taşları listesinde bulunan Turmalin; sezgisel güçleri, konsantrasyonu ve duyarlılığı artırıcı olarak değerlendirilir.

11. Zirkon:

Dayanıklılığı simgeleyen bu taşın, zihni en üst seviyeye ulaştırdığı söylenmektedir. Kalın ve ince bağırsaklarla ilgili sorunlara da iyi geldiği ifade edilmiştir.

Ayrıca doğal taş uzmanları, epilepsi ve benzeri hastalıklar için zirkon kullanmayı önermektedir. Uyku problemlerinden kurtardığı belirtilen bu taşın, kâbus görmeyi önlediği ve solunum sistemini desteklediği bildirilmektedir.

12. Kalsedon:

Aslan burcu kadınının ışıltıyı ve gösterişi sevdiği bir gerçektir. Her zaman pozitif ve enerjik görünmeyi istemek bunun en doğal sonucudur.

İşte kalsedon, iddialı taşlardan biri olarak Aslan burcundaki hanımların bu arzusuna yanıt verir. Gücü ve başarıyı temsil eden bu taş, ihtişamlı ve çekici gözükmek isteyen kadınlar için mükemmeldir.

13. Ametist:

Bu da, aşk ve sevgi için kullanılabileceği söylenen Aslan burcu taşı olarak karşımıza çıkar. Bu burçta olanların tılsım taşı kabul edilmektedir.

Yoğun öfke ve stres gibi durumlara birebir olduğunu belirten uzmanlar, bu taşın kötü enerjilerden arındırdığını savunur. Etrafındaki enerjiyi sevgiye dönüştürdüğü rivayet edilen bu taş ile beyin gücünün artırılabileceği dile getirilir.

14. Karneol:

Aslan burcuna ait horoskop taşı budur. Güneş’i ve Aslan burcunu sembolize eden Kuvars’ın en yaygın çeşitlerinden biridir.

Yarı saydam özellik taşıyan bu mineral, ‘Kırmızı Akik’ ismiyle de tanınmaktadır. Yaşam sevgisinin, yüceliğin, yeniliğin ve sadakatin göstergesidir.

Tembellik, yorgunluk, uyuşukluk ve halsizlik gibi şikâyetleri giderdiği rivayet edilmiş olup, güçlü bir enerji barındırdığına inanılmaktadır. Kan dolaşımını dengelediği ve cinsel gücü artırdığı da söylentiler içerisindedir.

15. Zümrüt:

Bu taşın ise, psikolojik rahatsızlıkları iyileştirici etkileri bulunduğundan söz edilmektedir. Sinirleri kuvvetlendirdiği ve düşünce gücünü geliştirdiği yönünde bir inanış söz konusudur. Doyum ve başarı duygusunu pekiştirdiği de bu taş hakkındaki rivayetlerdendir.

16. Aventurin:

Tüm bunların yanı sıra, Aventurin de Aslan burcuyla uyumlu taşlar listesine dâhil edilebilir. Bu taşın Aslan’lar üzerindeki etkilerinden bazıları şöyle rivayet olunmaktadır:

‘’İnişli-çıkışlı duygu durumunu düzenler. Hayata pozitiflik, iyimserlik ve neşe getirir. Çiftler arasındaki gerilimi azaltıp aşk hayatında tutarlı olmaya imkân verir. Ufkun genişlemesini sağlar. Kendini sıkışmış hissedenleri bu durumdan kurtararak, onlara önlerinde sınırsız fırsat bulunduğunu hatırlatır.’’

6. Diğer Aslan Burcu Taşları Nelerdir?

Bunların yanı sıra, şunlar da Aslan burcu doğal taşı olarak tercih edilebilir:

 1. Anyolit,
 2. Akik,
 3. Bronzit,
 4. Aragonit,
 5. Lal,
 6. Dumortierit,
 7. Heliodor,
 8. Güneştaşı,
 9. Kantaşı,
 10. Jasper,
 11. Kehribar,
 12. Kalsit,
 13. Larimar,
 14. Labradorit.

Sonuç olarak, Aslan burcu ile uyumlu doğal taş ile kendine mükemmel bir hediye verebilir. Kişideki potansiyeli açığa çıkardığı ileri sürülen bu taşların, pozitif enerjiyi artırırken negatif enerjiyi yok ettiği rivayet edilir.

Siz de Aslan burcu taşları olarak önerdiğimiz ürünleri hemen sipariş etmek için daha fazla beklemeyin!

Bunları dilerseniz kütle, ham veya dizi taş olarak satın alabilir; isterseniz küpe, yüzük, kolye veya bileklik olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizi özellikleri ve fiyatları bakımından karşılaştırarak size en uygun olanları bulabilir, kolay ödeme imkânı ve cazip fiyat tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.


Ürünler

Akik Taşı Şekilsiz Kolye ₺45,72
Akik Taşı Kalem Kolye ₺36,20
Labradorit Taşı Kütle ₺43,82
Akik Taşı Dizi (8mm) ₺104,78
Sitrin Taşı Bileklik (6 mm) ₺125,74
Ağaç Akik Taşı Ham Kütle ₺28,58
Labradorit Taşı Ham Kütle ₺41,91
Yosunlu Akik Taşı Ham Kütle ₺16,19
Sitrin Taşı Dizi (6 mm) ₺198,13
Labradorit Taşı İpli Bileklik ₺63,82
Pirit Taşı Bileklik ( 6 mm ) ₺90,49
Akik Taşı Kırık Dizi ₺57,15
Oniks Taşı Kolye ₺38,10
Lal Taşı Kolye ₺41,91
Sitrin Taşı Gümüş Küpe ₺53,34
Lal Taşı Bileklik -7 mm ₺83,82
Ham Rodokrozit Taşı Ham Kütle ₺95,25
Sitrin Taşı Bileklik (10 mm) ₺161,93
Renkli Akik Taşı Kalp Kolye ₺57,53
Sitrin Taşı İpli Bileklik ₺36,20
Aragonit Taşı Kütle ₺53,34
Lal Taşı Dizi (7 mm) ₺190,51
Dragon Jasper Taşı Kütle ₺24,77
Ham Larimar Taşı Kütle ₺76,20
Sardoniks Taşı Kütle ₺41,91
Sitrin Taşı Dizi (8 mm) ₺295,29
Pirit Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺120,02
Rutil Kuvars Taşı Kütle ₺38,10
Lal Taşı Pandül - Sarkaç ₺114,30
Larimar Taşı Kütle ₺209,56
Mangano Kalsit Taşı Kütle ₺171,46
Ruby Zoisit - Anyolit Taşı Dizi ₺219,08
Jasper Taşı Pandül - Sarkaç ₺53,34
On Adet Doğal Taş Bileklik ₺167,65
Labradorit Taşı Damla Kolye ₺70,49
Akik Taşı Gümüş Küpe ₺83,82
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺146,69
Sitrin Taşı Bileklik (8 mm) ₺123,83
Oniks Taşı Küpe ₺19,05
Sitrin Taşı Dizi (10 mm) ₺285,76
Kalsit Taşı Pandül - Sarkaç ₺70,49
Güneş Taşı Bileklik - 6 mm ₺114,30
Yosunlu Akik Taşı Kütle ₺36,20
Oniks Taşı Kütle ₺26,67
Kırmızı Jasper Taşı Kütle ₺28,58
Labradorit Taşı Kolye ₺76,20
Lal Taşı Tesbih - 7 mm ₺152,41
Kalsit Taşı Kütle ₺36,20
Lal Taşı Tesbih - 8 mm ₺148,60
Larimar Taşı Kolye ₺209,56
Lal Taşı Kolye - Garnet Taşı ₺45,72
Siyah Akik Taşı Tesbih - 6 mm ₺43,82
Yeşil Akik Taşı Kolye ₺42,86
Sitrin Taşı Tesbih (10 mm) ₺266,71
Siyah Akik Taşı Kütle ₺38,10
Akik Taşı Silindir Kütle ₺54,29
Ham Sitrin Taşı Kolye ₺50,48
Yakut Taşı Gümüş Kolye ₺266,71
Beş Adet Doğal Taş Yüzük ₺95,25
Mavi Akik Taşı Kolye ₺72,39
Akik Taşı Gözlük İpi / 65 cm ₺119,07
Anyolit Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺228,61
Yeşil Hareli Akik Taşı Kütle ₺35,24
Oniks Taşı Damla Kolye ₺38,10
Kalsit Taşı Küre ₺219,08
Lal Taşı Gümüş Kolye ₺142,88
Lal Taşı Dizi ( 9 mm ) ₺219,08
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺257,19
Rodokrozit Taşı Kütle ₺61,92
Rutil Kuvars Taşı Tesbih - 8 mm ₺161,93
Yeşil Akik Taşı Tesbih - 8 mm ₺110,49
Akik Taşı Efe Tesbihi - 14 mm ₺157,17
Larimar Taşı Şekilsiz Kolye ₺114,30
Yakut Taşı Bileklik ₺571,52
Aragonit Taşı Kolye ₺108,59
Aragonit Taşı Bileklik - 8 mm ₺55,25
Bronzit Taşı Ham Kütle ₺32,39
Mor Hareli Akik Taşı Kütle ₺33,34
Bronzit Taşı Tesbih - 8 mm ₺110,49
Turritella Akik Taşı Kütle ₺30,48
Sitrin Taşı Bileklik ₺228,61
Yakut Taşı Gümüş Kolye ₺285,76
Mavi Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Pirit Taşı Pandül - Sarkaç ₺133,36
Larimar Taşı Şekilsiz Kolye ₺83,82
Pirit Taşı Tesbih ( 10 mm ) ₺180,98
Rutil Kuvars Taşı Kazık Kütle ₺194,32
Lal Taşı Küre - Garnet Taşı ₺381,02
Labradorit Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺125,74
Rodokrozit Taşı Dizi - 7 mm ₺476,27
Ham Oniks Taşı Kütle ₺47,63
Lal Taşı Kolye - 4 mm ₺114,30
Rodokrozit Taşı Şekilsiz Kolye ₺114,30
Aragonit Taşı Dizi ( 8 mm ) ₺99,06
Akik Taşı Damla Kolye ₺42,86
Kan Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺171,46
Akik Taşı Ayarlamalı Yüzük ₺54,29
Pirit Taşı Kalp Kütle - 1200 gr. ₺4.381,68
Ham Güneş Taşı Kütle ₺28,58
Heliador Taşı Bileklik - 8 mm ₺152,41
Kalsit Taşı Tesbih (8 mm) ₺72,39
Yeşil Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Akik Taşı Jeot Kütle - 946 gr ₺723,93
Akik Taşı Jeot Kütle - 555 gr ₺533,42
Yemen Akik Taşı Gümüş Kolye ₺314,34
Rodokrozit Taşı Bileklik ₺209,56
Rodokrozit Taşı Gümüş Kolye ₺304,81
Pirit Taşı Küre - 554 gr ₺2.057,49
Güneş Taşı Gümüş Kolye ₺133,36
Mavi Akik Taşı Kütle ₺49,53
Pirit Taşı Kazık ₺152,41
Yeşil Akik Efe Tesbihi (14 mm) ₺133,36
Siyah Akik Taşı Damla Kolye ₺49,53
Rodonit Taşı Kalp Kolye ₺81,92
Larimar Taşı Kolye ₺80,01
yosunlu akik taşı kolye 2 min ₺27,95
Labradorit Taşı Kazık Kütle ₺228,61
Yemen Akik Taşı Dizi ( 7 mm ) ₺381,02
Güneş Taşı Kolye ₺18,95
Labradorit Taşı Gümüş Kolye ₺149,95
Akik Taşı Küre ₺190,51
Yemen Akik Taşı Kütle ₺38,10
Siyah Akik Taşı Dilim Kütle ₺54,29
Yemen Akik Taşı Kırık Dizi ₺142,88
Sitrin Taşı Kolye ₺62,87
Güneş Taşı Kolye ₺18,95
Akik Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺100,02
Pembe Akik Taşı Kütle ₺38,10
Anyolit Taşı Kolye ₺76,20
LABRADORİT TAŞI KOLYE ₺30,00
Sitrin Taşı Pandül - Sakaç ₺190,51
Akik Taşı Bileklik ₺27,95
Akik Taşı Gümüş Halhal ₺44,95
Mavi Akik Taşı Kazık Kolye ₺49,53
Akik Taşı Yaprak Kolye ₺17,95
Jasper Taşı Yaprak Kolye ₺42,86
Mor Akik Taşı Kalp Kütle ₺47,95
Pembe Akik Taşı Kalp Kütle ₺121,93
Anyolit Taşı Kazık Kütle ₺247,66
Ham Yakut Taşı Gümüş Kolye ₺323,86
Yosunlu Akik Taşı Bileklik ₺163,84
Jasper Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺24,95
Larimar Taşı Dizi - 6 mm ₺781,08
Ham Sitrin Taşı Gümüş Kolye ₺152,41
Ham Yakut Taşı Gümüş Kolye ₺428,64
Kalsit Taşı Kazık Kütle ₺190,51
Şekilsiz Sitrin Taşı Kolye ₺14,95
Sitrin Taşı Gümüş Kolye ₺304,81
Kan Taşı Şekilsiz Kolye ₺72,39
Ham Pirit Taşı Kolye ₺53,34