Başak Burcu Taşı

Başak Burcu Taşı

Başak burcu taşı olarak tercih edebileceğiniz seçenekler arasında; Zeberced, Pembe Kuvars, Obsidyen, İnci ve Hemimorfit gibi değerli taşlar bulunuyor. 24 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğanlar Başak burcuna mensup oluyor.

6. burç olan Başak’ın ilk döngüsü, yaz mevsiminin son günlerinde başlıyor. İşte bu ara dönem, ‘Başak mevsimi’ olarak isimlendiriliyor. Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür iken, elementi ise toprak olarak ön plana çıkıyor. Dişil enerjinin hâkim olduğu, değişken niteliklere sahip, Başak burcunun taşları etkileyici görünümleri, birbirinden önemli özellikleriyle sizi bekliyor!

Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Bir Başak için mükemmeliyetçilik son derece mühimdir. Her şeye eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan Başak’lar, iyiyi değil en iyiyi hedef alır.

Bunun yanı sıra, Başak burcunun diğer özellikleri şöyledir:

  1. Analitik bir zekâsı vardır. Ne kendini ne başkalarını eleştirmekten geri durur. Fakat ona göre, kendisini yalnızca kendi tenkit etme hakkına sahiptir. Diğer insanların onu eleştirmesine tahammülü yoktur.
  2. Kıvrak zekâya ve araştırmacı bir ruha sahiptir.
  3. İnce düşünür. Detaylara önem verir. Bu huyu nedeniyle bazen gereksiz ayrıntılara odaklanır ve parçada kaybolarak, bütünü görmekte zorlanır.
  4. Duygularını kolay kolay dışa vurmaz.
  5. Bağlanmaktan korkar. Çünkü özgürlüğüne düşkündür.
  6. Mütevazi, kibar ve güvenilirdir. Arkadaşlık bağları güçlüdür.
  7. Sakral çakra ile uyumludur. Eğer bu çakra sorunsuz çalışıyor ise Başak, hayattan zevk alır ve suçluluk duygusundan kurtulur. İşte çakraların aktifleştirilmesi, dengelenmesi, iyileştirilmesi için Başak burcu ile uyumlu taşlar kullanmaya ihtiyaç vardır.

Başak Burcuyla Uyumlu Doğal Taşlar Hangileri?

Başak, alt karın bölgesini ve bağırsakları temsil eden bir burçtur. Onun için, vücudun bu kısımlarında meydana gelen sağlık problemlerine daha yatkındır.

Başak burcu taşı seçimini doğru yapmanın, söz konusu rahatsızlıklardan korunmaya yardım edebileceği düşünülür. Her doğal taşın belirli burçları daha fazla desteklediğine inanılır. O burcun güçlü yönlerini geliştirip, gizli potansiyelini ortaya çıkardığı kabul edilen bu taşların, zayıf yönleri kuvvetlendirdiği söylenir.

Değerli taşlar hakkında ileri sürülen bu faydalara inanıyor ve Başak burcunun doğal taşları neler? Merak ediyorsanız, işte size bir liste:

1. Obsidyen:

Yüksek bir enerjiye sahip olan bu taşın koruyucu özellikler taşıdığı rivayet edilmiştir. Başak burcuna, zihnini temizlemesi ve aurasında biriken kötü enerjilerden kurtulması için bu taşı kullanmaları önerilmektedir.

Denildi ki; Başak burcu taşı olarak Obsidyen tercih edilirse, beden ve zihin derin bir arınma sürecine girer. Başak’lar; bilinçaltındaki zayıflıkları, korkuları, gölge benlikleri serbest bırakmak için bu taşı kullanabilir. Ayrıca Obsidyen, kişiyi çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden muhafaza eder. Başak burcunu değişimlere karşı açık hâle getirir, cesaretlendirir.

2. Zeberced:

Kişiye mutluluk verdiği düşünülen bu taşın, sindirim sorunlarına iyi geldiği rivayet edilmektedir. Kişisel gelişime destek olduğu ileri sürülen Zeberced, depresyon üzerinde pozitif etkiler gösteren bir taş olarak kabul edilir. Tüm bu inanışlar, Başak burcu taşları içerisinde bulunan Zeberced'i düzenli kullanmak için yeterli bir sebeptir.

3. Pembe Kuvars:

Bulunduğu mekâna pozitif enerji ve sevgi yaydığına inanılmakta olan bu özel kristal; tutku ve aşk sembolü olarak görülür. Ayrıca bu değerli taş, Yunan mitolojisinde Adonis ve Afrodit tanrıları ile ilişkilendirilmiştir. Başak burcu doğal taşları arasında; 'Gül Kuvars', 'Kalp Taşı' veya 'Aşk Mıknatısı' diye de bilinir.

Romantizm, huzur ve şefkat taşı kabul edilen Pembe Kuvars'ın, Başak burçlarına ilişki hususunda yardımcı olacağı düşünülür.

4. Topaz:

Turuncu renk skalasında bulunan Topaz; stres azaltıcı, özgüven artırıcı, şans getirici bir taş kabul edilmektedir.

Ruhsal gelişimi desteklediği iddia olunan bu taşın zihni dinlendirdiğinden, uykusuzluk problemini çözüme kavuşturduğundan bahsedilir.

Kalp rahatsızlıkları, kan dolaşımı, depresyon alanlarında da olumlu etkilerinden söz edilmektedir.

5. Krizokol:

Sevgi, büyüme ve iletişim sembolü olarak bilinir. Mavi ile yeşilin ahenkli bir kombinasyonu olan Krizokol, Başak burcu taşı hangisi? sorusuna güzel bir cevap niteliğindedir.

3.Göz Çakrası ve 5. Boğaz Çakrası ile bağlantılı olduğu rivayet edilen bu taş, İkizler ve Kova burçlarının da uyumlu taşlarından biridir.

6. Akik:

Bu taşın da stresli Başak burcuna iyi geleceği, sakinleştirici etkisiyle duyguları yatıştırdığı söylenir.

Başak burcu doğal taşı olarak düşünüldüğünde, Akik taşının faydaları ile ilgili rivayetler genellikle şu yöndedir:

‘Duygusal yanlarınızın kilidini açar. Kabuğunuzdan sıyrılmanıza yardım eder, insanlara açılmanızı kolaylaştırır. Başak’lar çoğu zaman bir güç maskesi takıp ciddi görünme eğiliminde olan, duygularını gizleyen kişilerdir. Ne var ki, bastırdıkları duygular onların acı çekmesine yol açar. İşte Akik, bu duyguların üstesinden gelmeye yardımcı olur ve kafa karışıklığını engeller.’

7. Jasper:

Kök Çakra dâhil olmak üzere, alt 3 çakrayı uyardığı söylenen bu taş, Başak’lar için doğum taşıdır. Bu taşın, Başak burcu ile toprak elementi arasındaki bağı güçlendirdiğine inanılır.

Söz konusu burç için bazı yararları ise şöyle riayet edilmiştir:

‘Kullanıcısını ânın tadını çıkarmaya teşvik eder. Onu topraklar, negatif enerjiden kurtarır. Dikkatli olmaya yönlendirir. Organizasyon ve planlama becerisini artırır, başarıya sevk eder.’

8. Yeşim:

En güzel Başak burcu taşları içerisinde kendinden söz ettiren Yeşim, kişiyi sorumluluk almaya teşvik eden bir taş olarak görülür. Bu taş hakkındaki rivâyetlerden bazıları şunlardır:

‘’Başak’ların olumlu özelliklerini geliştirir. Pozitif enerjisiyle yaşama sevinci ve çalışma azmi verir. Kişiyi daha dikkatli, detaycı, mükemmeliyetçi biri hâline getirir. Eleştirel bakış açısını keskinleştirir.

Öte yandan bu taş, Başak burcuna mensup kişilerin maddi durumlarını iyileştirmek için de güzel bir araçtır. Enerjisiyle fırsatları kendine çeker, yani şans getirir.’’

9. Ametist:

Sakinleştirici enerji akışına sahip olduğu düşünülen bu Başak burcu taşı, yatıştırıcı ve stres seviyesini azaltıcı olarak değerlendirilir. Bu taş ile ilgili söylentilerden birkaçı şöyledir:

‘’Başak burçlarının daha sakin ve dikkatli olmasına yardım eder. Zihin ve mânevî âlemler arasında bağlantı kurar. İlişkileri dengede tutan bu taş, Başak burcunun kendine daha fazla değer vermesini sağlar.’’

10. Sitrin:

Göz kamaştıran altın sarısı rengiyle beğeni toplayan Sitrin, zekâ ve mantık üzerinde güçlü etkiler gösterdiğine inanılan bir taştır. Sitrin’i Başak burcu doğal taşı olarak tercih edenlerin hangi faydalara kavuşacağı hususundaki bazı iddialar şu şekildedir:

‘’Düşünce yeteneğini geliştirir. Kişinin kendine daha fazla güvenmesini sağlar. Başak’lar bu taş ile kendilerini daha tatmin olmuş, mutlu ve huzurlu hissederler.

Sitrin, aşırı ego probleminin üstesinden gelmeye de yardımcı olur. Negatif titreşimleri bünyesinde biriktirmez. Onları ya pozitife çevirir, ya da geldiği kaynağa geri yönlendirir.

Diğer taraftan Sitrin, bolluk ve bereket taşıdır. Zenginliği teşvik eder. Motivasyondan yoksun bir Başak burcu insanının yeteneklerini ve doğal güçlerini harekete geçirmesini destekler.’’

11. Amazonit:

Denilmiştir ki bu taş, ne zaman ve nerede duracağını bilmeyen Başak burcu mensupları için harika bir seçimdir. Zira mükemmeliyetçilik Başak’lar için bazen önemli bir sorun hâline gelir. Bu taşın ise söz konusu burca mensup kişileri gereksiz takıntılarından kurtaracağı söylenir.

Farkındalığı artırdığına, kusurları görüp kabul etmeyi sağladığına inanılan bu taşın, pişmanlık duygusunu da azalttığı düşünülür. Bu sayede kişinin geçmişe takılı kalmasını önleyip yeni girişimlere geçmesini kolaylaştırdığından söz edilir.

Duygulara düzen getirdiği belirtilen bu taşın, Başak burçları için dengeleyici özellik taşıdığı dile getirilir. Empati yeteneğini geliştirdiğinden bahsedilen Amazonit, en iyi Başak burcu taşı alternatifleri içinde ön plandadır.

12. Florit:

Hafif bir enerjiye sahip olduğu söylenen Florit, strese iyi gelmesiyle de bilinir. Bu taşa yönelik rivâyetlerden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

‘’Başak’lar genellikle birçok şey ile aynı anda uğraşmak durumundadır. Bu ise onları ânın tadını çıkarmaktan alıkoyabilir. Florit, Başak’a yavaşlaması gerektiğini hatırlatır, küçük şeylerden de mutlu olmayı öğretir. Basit işlere eğlence katar, kişinin kendini daha keyifli hissetmesinde ve zihnini sakinleştirip düşünceleri susturmasında etkilidir. Böylece iç huzuru getirir ve stres nötrleştirici olarak görev yapar.’’

13. Zümrüt:

Gerçeklik ile özdeşleştirilen Zümrüt, Başak burcu uyumlu taşları arasında bir hayli popülerdir. Kişinin kendini keşfetmesine yardım ettiği ileri sürülen bu taşın zenginliği çektiği söylenmiştir.

Öte yandan bu taşın Başak erkeklerine ilişkilerde, kadınlarına ise iş hayatında iyi geleceği bildirilmektedir. Erkeklerin Zümrüt taşını kolye olarak kullanmaları önerilmiştir. Böylelikle taş kalbe daha yakın olacaktır.

14. Safir:

Başak burcu temsilcilerine iyi geldiği rivâyet olunan bir başka değerli taş Safir’dir. Zekâ ve bilgelik sembolü olarak görülür.

Enerjisiyle iş yaşamını kolaylaştırdığı, toplum önündeki konuşmalarda kişiye yardımcı olduğu söylenmektedir.

Güçlü bir tılsım ve muska şeklinde değerlendirilen bu Başak burcu taşı, özellikle kadınların kullanımı için tavsiye edilir.

8. Başak Burcu Doğal Taşları

Başak burcu doğal taşları konusundaki seçimleriniz, pek çok astroloji ve doğal taş uzmanının iddiasına göre hayatınıza yön verebilir. Onlar, Başak burcunun çok düşünen ve kusursuzluğu arayan bir yapısı olduğunu belirtir. Bundan dolayı stres seviyelerinin genellikle yüksek olduğu, endişe ve korku gibi duyguları sık yaşadıkları ifade edilir.

İşte taşlarla ve burçlarla profesyonel anlamda ilgilenen kişiler tüm bunlara dayanarak şunları söylemektedir:

Başak burcu doğal taşı eksik yönlerinizi tamamlar. Burcunuzun iyi özelliklerinden daha iyi istifade etmenize imkân verir. Güçlü taraflarınızı ortaya çıkarır, daha fazla vurgular.

Burcunuza uygun doğal taşları kullanırsanız onlardan daha kısa sürede yararlanırsınız, etkileri diğer taşlara nazaran daha güçlü olur. Ruhsal enerjileriniz düzene girer, kötü duygu ve düşüncelerden arınıp hayat kalitenizi yükseltirsiniz.’

Bütün bunlara yürekten inanan biriyseniz, Başak burcu hangi taşları kullanmalı? Sorusuna Taş Sandığı ile cevap bulabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız doğal taşlar ve dahasına geniş ürün yelpazemiz üzerinden ulaşmak için geç kalmayın!


Ürünler

Akik Taşı Şekilsiz Kolye ₺45,72
Ham Aventurin Taşı Kütle ₺23,81
Akik Taşı Kalem Kolye ₺36,20
Aventurin Taşı Şekilsiz Kolye ₺47,63
Pembe Kuvars Taşı Kütle ₺24,77
Pembe Kuvars Taşı Dizi (8 mm) ₺81,92
Akik Taşı Dizi (8mm) ₺104,78
Pembe Kuvars Taşı Kalem Kolye ₺49,53
Ağaç Akik Taşı Ham Kütle ₺28,58
Dumanlı Kuvars Taşı Kütle ₺34,29
Yosunlu Akik Taşı Ham Kütle ₺16,19
Ham Pembe Kuvars Taşı Kütle ₺56,20
Obsidyen Taşı Dizi (8 mm) ₺22,86
Ham Krizokol Taşı Kütle ₺65,73
Akik Taşı Kırık Dizi ₺57,15
Ham Mavi Aventurin Taşı Kütle ₺28,58
Aventurin Taşı Kazık Kütle ₺161,93
Pembe Kuvars Taşı Damla Kolye ₺49,53
Lal Taşı Kolye ₺41,91
Lal Taşı Bileklik -7 mm ₺83,82
Obsidyen Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺30,48
Siyah Obsidyen Taşı Ham Kütle ₺26,67
Aragonit Taşı Kütle ₺53,34
Lal Taşı Dizi (7 mm) ₺190,51
Dragon Jasper Taşı Kütle ₺24,77
Sardoniks Taşı Kütle ₺41,91
Lal Taşı Pandül - Sarkaç ₺114,30
Pembe Kuvars Taşı Kazık Kütle ₺200,03
Gümüş Zincirli İnci Kolye ₺108,59
Jasper Taşı Pandül - Sarkaç ₺53,34
On Adet Doğal Taş Bileklik ₺167,65
Akik Taşı Gümüş Küpe ₺83,82
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺146,69
Aventurin Taşı Damla Kolye ₺49,53
Aventurin Taşı Kalem Kolye ₺41,91
Yosunlu Akik Taşı Kütle ₺36,20
Aventurin Taşı Kütle ₺26,67
Kırmızı Jasper Taşı Kütle ₺28,58
Amazonit Taşı Kolye ₺53,34
Aventurin Taşı Kırık Dizi ₺57,15
Amazonit Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺85,73
Aventurin Taşı Kalp Kolye ₺90,49
Amazonit Taşı Tesbih ( 10 mm ) ₺104,78
Barok İnci Kolye - Tel Sargılı ₺137,17
Lal Taşı Tesbih - 7 mm ₺152,41
Lal Taşı Tesbih - 8 mm ₺148,60
Dumanlı Kuvars Taşı Kazık ₺133,36
Amazonit Taşı Dizi (8 mm) ₺83,82
Pembe Kuvars Taşı Kolye ₺81,92
Mat Obsidyen Taşı Dizi (8 mm) ₺36,20
Lal Taşı Kolye - Garnet Taşı ₺45,72
Siyah Akik Taşı Tesbih - 6 mm ₺43,82
Yeşil Akik Taşı Kolye ₺42,86
Siyah Akik Taşı Kütle ₺38,10
Akik Taşı Silindir Kütle ₺54,29
İnci Dizi Kolye - 4 mm ₺285,76
Pembe Kuvars Taşı Bileklik ₺161,93
Beş Adet Doğal Taş Yüzük ₺95,25
Mavi Akik Taşı Kolye ₺72,39
Akik Taşı Gözlük İpi / 65 cm ₺119,07
Krizokol Taşı Dizi - 8 mm ₺495,32
Turkuaz Taşlı İnci Kolye ₺180,98
Ham Amazonit Taşı Kütle ₺19,05
Yeşil Hareli Akik Taşı Kütle ₺35,24
Ametist Taşlı İnci Kolye ₺180,98
Lal Taşı Gümüş Kolye ₺142,88
Dumanlı Kuvars Taşı Küre ₺152,41
Aventurin Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺105,73
Lal Taşı Dizi ( 9 mm ) ₺219,08
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺257,19
Yeşil Akik Taşı Tesbih - 8 mm ₺110,49
Mavi Topaz Taşı Gümüş Kolye ₺381,02
Akik Taşı Efe Tesbihi - 14 mm ₺157,17
Krizokol Taşı Kütle ₺228,61
Mavi Aventurin Taşı Kütle ₺22,86
Beş Adet Doğal Taş Bileklik ₺114,30
Gerçek İnci Tesbih (7 mm) ₺102,87
Aragonit Taşı Kolye ₺108,59
Aragonit Taşı Bileklik - 8 mm ₺55,25
Mor Hareli Akik Taşı Kütle ₺33,34
Arpa Kesim İnci Kolye - 4*6 mm ₺160,03
Aventurin Taşı Dizi ( 8 mm ) ₺95,25
Turritella Akik Taşı Kütle ₺30,48
Aventurin Taşı Dizi (10 mm) ₺102,87
İnci Kolye - 80 cm ₺476,27
Aventurin Taşı Bileklik ₺180,98
Mavi Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Lal Taşı Küre - Garnet Taşı ₺381,02
Obsidyen Taşı Kazık Kolye ₺49,53
Lal Taşı Kolye - 4 mm ₺114,30
Aragonit Taşı Dizi ( 8 mm ) ₺99,06
Akik Taşı Damla Kolye ₺42,86
Akik Taşı Ayarlamalı Yüzük ₺54,29
Pembe Kuvars Taşı Çanak - 350 gr ₺1.333,56
Ham Amzonit Taşı Gümüş Kolye ₺114,30
Krizokol Taşı Dizi - 6 mm ₺314,34
Yeşil Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Akik Taşı Jeot Kütle - 946 gr ₺723,93
Akik Taşı Jeot Kütle - 555 gr ₺533,42
Yemen Akik Taşı Gümüş Kolye ₺314,34
Beş Adet Doğal Taş Küre ₺171,46
Amazonit Taşı Küre ₺361,97
Pembe Kuvars Taşı Çanak - 300 gr ₺1.200,20
Mavi Akik Taşı Kütle ₺49,53
pembe kuvars taşı kolye ₺30,00
Obsidyen Taşı Kazık Kütle ₺190,51
Yeşil Akik Efe Tesbihi (14 mm) ₺133,36
Obsidyen Taşı Kalp Kütle ₺85,73
Siyah Akik Taşı Damla Kolye ₺49,53
yosunlu akik taşı kolye 2 min ₺27,95
Obsidyen Taşı Kolye ₺47,63
pembe kuvars taşı kalp kütle 1 ₺139,95
Yemen Akik Taşı Dizi ( 7 mm ) ₺381,02
inci kolye 1 ₺69,95
İnci Gümüş Tesbih (8 mm) ₺89,95
Obsidyen Taşı Bileklik ₺131,45
Akik Taşı Küre ₺190,51
Mavi Topaz Taşı Bileklik ₺1.619,32
Yemen Akik Taşı Kütle ₺38,10
Siyah Akik Taşı Dilim Kütle ₺54,29
Yemen Akik Taşı Kırık Dizi ₺142,88
Mavi Topaz Taşı Gümüş Kolye ₺249,95
Akik Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺100,02
Pembe Akik Taşı Kütle ₺38,10
Aventurin Taşı Kolye ₺76,20
İnci Kolye - Barok İnci ₺142,88
Pembe Kuvars Taşı Su Şişesi ₺800,13
Akik Taşı Bileklik ₺27,95
Akik Taşı Gümüş Halhal ₺44,95
Mavi Akik Taşı Kazık Kolye ₺49,53
Akik Taşı Yaprak Kolye ₺17,95
Jasper Taşı Yaprak Kolye ₺42,86
Obsidyen Taşı Küre ₺381,02
Mor Akik Taşı Kalp Kütle ₺47,95
Pembe Akik Taşı Kalp Kütle ₺121,93
Mavi Topaz Taşı Gümüş Kolye ₺438,17
Aventurin Taşı Kalp Kütle ₺99,06
Yosunlu Akik Taşı Bileklik ₺163,84
Lapis Lazuli Taşlı İnci Kolye ₺190,51
Jasper Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺24,95
Aventurin Taşı Küre ₺90,49
Pembe Kuvars Taşı Küre ₺163,84