Koç Burcu Taşı

Koç Burcu Taşı

Koç burcu taşı olarak hangi taşlar kullanılabilir? Bunların Koç burcuna özgü etkileri nelerdir? Buna benzer tüm sorularınızın cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz. Her burç belli taşlarla ilişkilendirilir. Bunun sebebi, taşların ve burçların belirli enerjilere, frekanslara sahip olmasıdır. Burçlar için hem temel taşlar hem de ritim, tılsım ve enerji taşları bulunur. Tüm burçların karakter özellikleri, Zodyak’taki sıralaması ve elementleri farklıdır. Bu yüzden, hangi burcun hangi taşı kullanabileceğini iyi bilmek gerekir.

Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Tutkulu ve maceracı bir ruha sahip olduğu düşünülen Koç burcunun, çok zeki olduğu belirtilir. Öte yandan, Koç’ların diğer özellikleri şöyle ifade edilmektedir:

 1. Doğum tarihi 21 Mart ile 20 Nisan arasıdır.
 2. Mars gezegeni tarafından yönetilir.
 3. Çakra olarak Solar Pleksus Çakrası ile, burç olarak ise; Yay, Terazi ve Aslan’la uyumludur.
 4. Hızlı düşünür, çabuk karar verip harekete geçer.
 5. Coşkulu, hareketli ve enerjik yapısıyla ateş enerjisi yayar.

Koç Burcu Doğal Taşları Hangileri?

Uzmanlar, burca göre doğal taş seçimi yapılırsa, değerli ve yarı değerli taşlardan daha iyi faydalanılabileceğini savunur. Kişinin doğum tarihine ve saatine göre çıkarılan yol haritasının, çeşitli doğal taşlar ile doğru yönlendirilebileceği düşünülür.

Koç burcu taşı arayanlar ise, şu doğal taşlar ile çözüme kavuşabilir:

1. Ametist:

Zihinsel keskinliği ve sezgileri artırmak söz konusu olduğunda, Koç burcu doğal taşı olarak Ametist akla gelir. Sakinleştirici olduğuna inanılan bu kristal, iç dünyasında kaybolma eğilimine sahip Koç’lar için faydalı olabilir.

İç dengenin kazanılmasına yardım ettiği söylenen bu taşın, enerjiyi doğru kullanmayı kolaylaştıracağı ifade edilmiştir.

Bu taş hakkında başka rivayetler de mevcut olup, bir kısmı şöyledir:

‘’Önseziyi güçlendirir. Üretkenliği artırır ve ölçülü olmayı teşvik eder. Dürtüsel doğayı dengeler. Korkusuz Koç burcunu en iyi şekilde tamamlar. Hiperaktiviteye iyi gelir.’’

2. Sitrin:

Bilgeliğin ve aklın sembolü kabul edilen bu Koç burcu doğum taşı, alt ve üst çakraların kontrolünden sorumludur. Koç burcuna mensup kişileri büyük hatalar yapmaktan koruduğu kabul edilmiştir. Tutku ve cesareti temsil eden bu taşın, Koç burçlarına kendilerini kontrol altında hissettirdiği belirtilir.

3. Zümrüt:

Çok değerli bir Koç burcu uyumlu taşı olan Zümrüt, olumsuz düşüncelerden arındırmasıyla bilinir.  Duyarlılık, sadakat ve aşk taşı olarak görülür. Kova'ların ilişkilerine uyum getireceğine inanılmıştır.

4. Akuamarin:

Eğer Koç burcu taşı olarak Akuamarin’i seçerseniz, her şeyden önce şıklığınızı mükemmel bir aksesuarla tamamlamış olursunuz. Fakat hepsi bu kadar değildir. Bahsi geçen taşın, Koç burcunu daha cesaretli ve açık sözlü kıldığı iddia olunmuştur.

Bilhassa, Koç burcu kadınları için önerilen bu taşın panik ve strese birebir olduğu rivayet edilmektedir.

5. Akik:

Mübarek bir taş olduğu kabul edilen Akik’in, bireyi ruhsal açıdan koruduğu varsayılmaktadır. Öte yandan güçlü enerjisiyle stresi ve gerginliği azalttığı ileri sürülmekte, uyumsuzlukları en aza indirdiğinden bahsedilmektedir.

7. Yakut:

En önemli Koç burcu taşları içerisinde yer alan Yakut, kırmızı tonlarıyla ateşin temsilcisidir. Düzenli olarak bu taşı kullanan Koç’ların, kişisel yaşamında ve iş hayatında başarı sağlayacağı düşünülür.

Şans getirdiği kabul edilen Yakut’un sakinleştirici etki gösterdiğine inanılır. Sorumluluk bilincini geliştirdiğinden de söz edilen bu taş ile bedeninizi negatif enerjilerden arındırabileceğiniz söylenir.

Koç burcuna mensup kimselerin, zorlukları kolaylıkla aşabilmesi için bu taştan yardım alması önerilmiştir.

8. Elmas:

Bu ise Güneş’i simgeleyen bir taştır. Kazanan tarafın, liderlerin tılsımı olarak bilinen bu taş, Koç burcundakilerin en iyi doğal taşlarından biri olmaya adaydır.

Elmas ile ilgili rivayetlerden bazıları ise şunları içerir:

‘’Bu taşı takı olarak takan kişiler, girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekeceklerdir. Özellikle Koç kadınları elmas takılar kullanmayı alışkanlık hâline getirmelidir. Çünkü böyle yapmak onları kötü niyetli, kıskanç insanların şerrinden muhafaza eder.

Elmas’ın, enerjisini sizin vücudunuza aktarabilmesi için teninize temas ettirerek kullanmanız gerekir. Israrla, takı olarak kullanılmasının tavsiye edilmesi bu yüzdendir.

Öte yandan söz konusu taş, kişilikteki ve beyin fonksiyonlarındaki blokajları çözer. Negatif kuvvetleri yok eder, kötü enerjileri ortadan kaldırır. Ruh, beden ve zihin ölçülerini birleştirerek denge meydana getirir.’’

9. Safir:

En güçlü Koç burcu taşı seçeneklerinden biri olarak bunu da değerlendirebilirsiniz. Safir genellikle mavi renkte bulunur, fakat Koç’lar için sarı olanları daha uygundur.

Koç burcuna mensup kişilere dinginlik ve sakinlik getirdiği belirtilen bu taş, bilgelik ve barış sembolüdür. Hayat tecrübesi az olan kişiler için yararlı bir taş olduğu ileri sürülmüştür.

Bu taşın Koç burcu üzerindeki etkilerinden bazıları şöyle rivayet edilir:

‘’Kendine güvenmeyi destekler. İnancı kuvvetlendirir, sezgileri artırır ve ruhsal yetenekleri pekiştirir. Konsantre olmaya yardımcıdır. Sakinleştirici, yatıştırıcı etki gösterir. Sinir sistemini iyileştiren bir taş olmasının yanı sıra, göz rahatsızlıklarına karşı da faydalıdır.’’

10. Jasper:

En çok tercih edilen Koç burcu doğal taşları arasında Jasper’den de söz etmemiz mümkündür. Yakut gibi kırmızı rengiyle ateşi sembolize eden bir taştır. Bundan dolayı, ateş grubu burçlarından olan Koç için gayet idealdir.

Sarı renkli jasper’in küçük çocuklar tarafından kullanımı önemlidir. Zira konsantrasyonu artırdığı kabul edilmiştir. Entelektüel yeteneklerin gelişiminde büyük rol üstlendiğine inanılmaktadır.

Mesane, dalak ve karaciğer sağlığını desteklediği de bu taş ile alâkalı bir başka rivayettir. Kararlılığı, inancı ve sevgiyi teşvik ettiği söylenen bu taşın, pozitif enerjileri çağırdığı dile getirilir.

11. Hematit:

Bu da yine kırmızı rengiyle ilgi gören Koç burcu doğal taşı alternatiflerinden birisidir. Barşın sembolü olarak görülen Hematit taşının, zor dönemler geçiren Koç burçlarına yardım edeceği söylenmektedir.

Azim, güç ve cesaret verdiği iddia olunan bu taşın, duygu durumlarını destekleyici özelliğinden bahsedilir. Endişe, gerginlik ve stres gibi duyguları minimize ettiğini de unutmamak gerekir. Tüm bunlar yalnız bir söylentiden ibaret olup, Koç burcu taşları ve diğer burçlara özel taşlar hususunda bilimsel bir kanıt yoktur.

12. Kehribar:

Evinde refah ve huzur isteyen Koç burçlarına dekoratif aksesuar olarak bu taştan yararlanmaları önerilmektedir. Ayrıca Kehribar taşının; alerji ve bronşit tedavilerinde işe yaradığı düşünülmektedir.

Öte yandan, bebeğiniz diş çıkarma dönemindeyse bu süreci daha kolay atlatması için Kehribar taşından faydalanabileceğiniz söylenebilir.

Kehribar’ı en popüler Koç burcu doğal taşları arasına dâhil eden farklı rivayetler ise şu şekilde sıralanabilir:

‘’Depresyona iyi gelir. Pozitif enerji düzeyini yükseltir. Migreni hafifletir. Nazardan korur. Bereket taşıdır. Gerginliği alır. Bağışıklık sistemine güç kazandırarak vücuda zindelik, direnç verir.’’

6. Diğer Koç Burcu Doğal Taşları Neler?

Yukarıdakilere ilâveten, şunların da Koç burcunun doğum haritası ve yıldız enerjisine programlanmış olduğu söylenir:

 1. Akik,
 2. Anyolit,
 3. Diaspor,
 4. Aventurin,
 5. Güneş Taşı,
 6. Lal,
 7. Kan Taşı,
 8. Jasper,
 9. Necef,
 10. Kyanit,
 11. Pembe Kuvars.

Sonuç olarak: Koç burcu taşı seçenekleri sayesinde, baskın elementi ve yönetici gezegeni ile bağlantı kurabileceğine inanılır. Öte yandan bu taşların eksik elementleri yerine koyduğu, zaafları ortadan kaldırıp zayıf yönleri güçlendirdiği söylenir.

Siz de Koç burcu doğal taşları ile daha dengeli, pozitif, tutarlı bir yaşama adım atabileceğinizi düşünüyorsanız, ürün koleksiyonumuzu hemen inceleyin! Yeteneklerinizi açığa çıkaracağı söylenen, özgüveninizi artıracağı iddia edilen Koç burcu uyumlu doğal taşlar size bir tık kadar yakın!


Ürünler

Hematit Taşı Dizi ( 8 mm ) ₺41,91
Akik Taşı Şekilsiz Kolye ₺45,72
Ham Aventurin Taşı Kütle ₺23,81
Hematit Taşı Bileklik ( 8 mm ) ₺24,77
Akik Taşı Kalem Kolye ₺36,20
Aventurin Taşı Şekilsiz Kolye ₺47,63
Pembe Kuvars Taşı Kalem Kolye ₺49,53
Ham Sodalit Taşı Kütle ₺38,10
Ağaç Akik Taşı Ham Kütle ₺28,58
Yosunlu Akik Taşı Ham Kütle ₺16,19
Ham Pembe Kuvars Taşı Kütle ₺56,20
Necef Taşı Bileklik ( 8 mm ) ₺102,87
Akik Taşı Kırık Dizi ₺57,15
Akuamarin Taşı Kütle ₺45,72
Ham Mavi Aventurin Taşı Kütle ₺28,58
Aventurin Taşı Kazık Kütle ₺161,93
Hematit Taşı Pandül ₺85,73
Pembe Kuvars Taşı Damla Kolye ₺49,53
Lal Taşı Kolye ₺41,91
Lal Taşı Bileklik -7 mm ₺83,82
Necef Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺133,36
Dragon Jasper Taşı Kütle ₺24,77
Sardoniks Taşı Kütle ₺41,91
Lal Taşı Pandül - Sarkaç ₺114,30
Renkli Necef Taşı Kütle ₺41,91
Pembe Kuvars Taşı Kazık Kütle ₺200,03
Hematit Taşı Bileklik ( 6 mm ) ₺28,58
Necef Taşı Gümüş Kolye ₺142,88
Jasper Taşı Pandül - Sarkaç ₺53,34
On Adet Doğal Taş Bileklik ₺167,65
Akik Taşı Gümüş Küpe ₺83,82
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺146,69
Hematit Taşı Dizi ( 10 mm ) ₺57,15
Akuamarin Taşı Gümüş Kolye ₺133,36
Aventurin Taşı Kalem Kolye ₺41,91
Aventurin Taşı Damla Kolye ₺49,53
Güneş Taşı Bileklik - 6 mm ₺114,30
Sodalit Taşı Dizi (8 mm) ₺152,41
Yosunlu Akik Taşı Kütle ₺36,20
Aventurin Taşı Kütle ₺26,67
Mavi Kyanit Taşı Oval Kolye ₺76,20
Kırmızı Jasper Taşı Kütle ₺28,58
Akuamarin Taşı Kolye ₺53,34
Sodalit Taşı Pandül ₺104,78
Aventurin Taşı Kalp Kolye ₺90,49
Lal Taşı Tesbih - 7 mm ₺152,41
Lal Taşı Tesbih - 8 mm ₺148,60
Pembe Kuvars Taşı Kolye ₺81,92
Siyah Akik Taşı Tesbih - 6 mm ₺43,82
Lal Taşı Kolye - Garnet Taşı ₺45,72
Kyanit Taşı Şekilsiz Bileklik ₺55,25
Yeşil Akik Taşı Kolye ₺42,86
Siyah Akik Taşı Kütle ₺38,10
Zümrüt Taşı Kütle ₺108,59
Akik Taşı Silindir Kütle ₺54,29
Hematit Taşı Dizi ( 2*6 mm ) ₺45,72
Beş Adet Doğal Taş Yüzük ₺95,25
Sodalit Taşı Bileklik (8 mm) ₺84,78
Kyanit Taşı Kırık Dizi ₺209,56
Pembe Kuvars Taşı Bileklik ₺161,93
Hematit Taşı Kalp Kolye ₺41,91
Mavi Kyanit Taşı Kolye ₺55,25
Mavi Akik Taşı Kolye ₺72,39
Akik Taşı Gözlük İpi / 65 cm ₺119,07
Akuamarin Taşı Tesbih ( 10 mm ) ₺381,02
Yeşil Hareli Akik Taşı Kütle ₺35,24
Hematit Taşı Ham Kütle ₺34,29
Lal Taşı Gümüş Kolye ₺142,88
Lal Taşı Dizi ( 9 mm ) ₺219,08
Ham Lal Taşı Gümüş Kolye ₺257,19
Kyanit Taşı Gümüş Kolye ₺228,61
Akik Taşı Efe Tesbihi - 14 mm ₺157,17
Sodalit Taşı Kazık Kütle ₺228,61
Mavi Aventurin Taşı Kütle ₺22,86
Beş Adet Doğal Taş Bileklik ₺114,30
Mor Hareli Akik Taşı Kütle ₺33,34
Turritella Akik Taşı Kütle ₺30,48
Aventurin Taşı Bileklik ₺180,98
Mavi Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Hematit Taşı Kazık Kolye ₺45,72
Sodalit Taşı Kütle ₺30,48
Lal Taşı Küre - Garnet Taşı ₺381,02
Ham Hematit Taşı Kütle ₺69,54
Hematit Taşı Dua Tesbihi ₺76,20
Necef Taşı Çift Uçlu Kazık ₺161,93
Lal Taşı Kolye - 4 mm ₺114,30
Akik Taşı Damla Kolye ₺42,86
Kan Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺171,46
Hematit Taşı Kütle ₺34,29
Akik Taşı Ayarlamalı Yüzük ₺54,29
Necef Taşı Kazık Kütle ₺266,71
Pembe Kuvars Taşı Çanak - 350 gr ₺1.333,56
Ham Güneş Taşı Kütle ₺28,58
Akuamarin Taşı Gümüş Kolye ₺323,86
Yeşil Akik Taşı Kalp Kütle ₺125,74
Akuamarin Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺274,33
Akik Taşı Jeot Kütle - 946 gr ₺723,93
Akik Taşı Jeot Kütle - 555 gr ₺533,42
Yemen Akik Taşı Gümüş Kolye ₺314,34
Beş Adet Doğal Taş Küre ₺171,46
Pembe Kuvars Taşı Çanak - 300 gr ₺1.200,20
Güneş Taşı Gümüş Kolye ₺133,36
Mavi Akik Taşı Kütle ₺49,53
pembe kuvars taşı kolye ₺30,00
Yeşil Akik Efe Tesbihi (14 mm) ₺133,36
Siyah Akik Taşı Damla Kolye ₺49,53
yosunlu akik taşı kolye 2 min ₺27,95
Akuamarin Taşı Bileklik ₺247,66
pembe kuvars taşı kalp kütle 1 ₺139,95
Yemen Akik Taşı Dizi ( 7 mm ) ₺381,02
Güneş Taşı Kolye ₺18,95
Akik Taşı Küre ₺190,51
Yemen Akik Taşı Kütle ₺38,10
Siyah Akik Taşı Dilim Kütle ₺54,29
Yemen Akik Taşı Kırık Dizi ₺142,88
Güneş Taşı Kolye ₺18,95
Hematit Taşı Tesbih (8 mm) ₺19,95
Pembe Akik Taşı Kütle ₺38,10
Aventurin Taşı Kolye ₺76,20
Anyolit Taşı Kolye ₺76,20
Pembe Kuvars Taşı Su Şişesi ₺800,13
Akik Taşı Bileklik ₺27,95
Akik Taşı Gümüş Halhal ₺44,95
Zümrüt Taşı Ham Kütle ₺29,95
Mavi Akik Taşı Kazık Kolye ₺49,53
Akik Taşı Yaprak Kolye ₺17,95
Jasper Taşı Yaprak Kolye ₺42,86
Sodalit Taşı Kolye ₺66,68
Mor Akik Taşı Kalp Kütle ₺47,95
Pembe Akik Taşı Kalp Kütle ₺121,93
Anyolit Taşı Kazık Kütle ₺247,66
Zümrüt Taşı Gümüş Kolye ₺323,86
Aventurin Taşı Kalp Kütle ₺99,06
Yosunlu Akik Taşı Bileklik ₺163,84
Jasper Taşı Tesbih ( 8 mm ) ₺24,95
Aventurin Taşı Küre ₺90,49
Pembe Kuvars Taşı Küre ₺163,84
Kan Taşı Şekilsiz Kolye ₺72,39
Zümrüt Taşı Gümüş Kolye ₺60,00