İkizler Burcu Taşı

İkizler Burcu Taşı

İkizler burcu taşı olarak Anyolit Taşından Akik taşına kadar birçok seçenek sıralamamız mümkündür. Turkuaz, Kuvars, Ay taşı ve çok daha fazlası da bunlar içerisinde kendine yer bulur. Mükemmeliyetçi kişilik yapısıyla ön plana çıkan İkizler burcunun taşları nelerdir? Merak ediyorsanız, değerlendirebileceğiniz tüm alternatifleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

İkizler Burcu Özellikleri

Burçlar, insanların doğdukları esnada güneşin bulunduğu pozisyonu ifade eden sembolik bir alandır. Doğduğumuz noktadan başlayarak Güneş’e doğru, -hiç sapma olmadan- dümdüz bir çizgi çizersek, kendi burcumuza ulaşırız.

Eğer güneşe bakarken yoğun ışık nedeniyle gözlerimiz kamaşmayacak olsaydı burçları görebilirdik.

Sıralamanın ilk öğesi Koç burcudur. Çünkü Koç, İlkbahar’a denk gelir. Her 4 mevsim, üç burca tekabül eder ve toplamda 12 burç bulunur.

İkizler burcu taşları konusuna geçmeden evvel, bu burç hakkında genel bilgi vermenin faydalı olacağını düşünüyoruz:

İkizler burcuna mensup olanlar 22 Mayıs-22 Haziran arasında doğan kimselerdir. Bu kişilerin;

 • Uğurlu sayısı 28 ve 13,
 • Uğurlu günü Çarşamba,
 • En büyük istekleri yazdıkları ile meşhur olmak,
 • En kötü huyları değişkenlik,
 • En sevdikleri renk sarı,
 • En belirgin özellikleri ise konuşmayı çok sevmek, bol bol sohbet etmektir.

İkizler Burcu Karakter Özellikleri:

Bu burca sahip insanlar genellikle zeki insanlardır. Fakat karar vermekte zorlanırlar ve hızlı karar değiştirirler.

Bunlara ek olarak, İkizler burcu kişilik özellikleri şunlardır:

 1. Her ortama kolaylıkla adapte olabilir.
 2. Sempatik ve meraklıdır.
 3. Keşfetmeyi sever.
 4. Mantıklı düşünen, nazik ve kültürlü bir insandır.
 5. İletişim kurmaktan mutluluk duyar.
 6. Çabuk öfkelenir. Duyarsız olma, dedikoduculuk, iki yüzlülük gibi kötü huyları da bulunabilir.
 7. Kişisel gelişimine katkı sağlayacak sohbetler etmekten, yeni kişilerle tanışmaktan, yeni şeyler öğrenmekten büyük zevk alır. Araştırmacı bir ruha sahiptir. Edindiği bilgileri başkasına anlatmak onu çok mutlu eder.
 8. Hızlı hareket etmeyi sever; atılgan, çevik, girişken bir yapısı vardır. Duygularından ziyade mantığını kullanmayı tercih eder.
 9. Bir işle meşgulken veya konuşurken devamlı ellerini kullandığı gözlemlenir. Bu, el becerilerinin gelişmiş olmasından kaynaklı bir durumdur.
 10. Öte yandan İkizler burcundaki insanlar çift karakterli olarak tanımlanır. Çünkü bazen çok neşeli iken, birdenbire karalar bağlayıp içine kapanık hâle gelebilir. Kararlarından çabuk vazgeçebilir, inandıkları şeylerden şüphe duymaya başlayabilirler. Kimi zaman çok sevecen, kimi zaman ise agresif ve streslidir.
 11. Meşgul olduğu işlere konsantre olmakta zorlanır. Çünkü her şeyden sıkılır. Bu nedenle, -deyim yerindeyse- daldan dala atlayan bir kişiliğe sahiptir.

İkizler Burcu Taşı Hangisi?

İkizler burcuyla uyumlu taşlar, burcunuzun pozitif özelliklerinden daha iyi yararlanmanızı sağlayabilir. Aynı şekilde, İkizler burcuna uygun taşlar kullanarak, burcunuza ait negatif yönlerden daha az etkilenmeyi başarabilirsiniz.

Bunları ayrı ayrı olarak kullanmanız da birlikte bulundurmanız da mümkündür. Enerji dönüşümü yapan ve İkizler burcunun karakteristik özelliklerini destekleyen bu taşlar, yaşam kalitenizin yükselmesine yardım edebilir. Diğer taraftan bu taşlar; İkizler burcunun üretkenliğini ve merakını artırma, ilham verme, zekâ gelişimine yardımcı olma gibi etkiler de gösterebilir.

İşte, İkizler burcu doğal taşları listesi:

1. Ametrin:

Tıpkı İkizler burcu gibi ikili bir tabiata sahip olan bir taştır. Sitrin taşının eril enerjisiyle Ametist taşının dişil enerjisini bir araya getirir. Bu yüzden, İkizler’in ikili doğasını dengelemek için isabetli bir tercihtir.

Bu taş, üç çakra ile rezonansa girer:

 1. Bilgeliği ve hayal gücünü artıran Üçüncü Göz çakrası,
 2. Kişisel gücü harekete geçiren Solar Pleksus,
 3. Yüksek bilinçle bağlantıları geliştiren Taç Çakrası.

İçsel bilgeliğe erişme noktasında bu taşın önemi büyüktür. Siz de İkizler burcu doğal taşı nedir? Diye merak ediyorsanız, arayışınıza Ametrin taşı ile yanıt bulabilirsiniz.

2. Sitrin Taşı:

Bu taş, İkizler burcunun neşeli ve pozitif hissetmesine yardımcıdır. Canlı enerjiyi, motivasyonu, tutkuyu, özgüveni teşvik eder.

Sosyal ve karizmatik bir burç olan İkizler, istediği dönüşümleri gerçekleştirebilmek için bu taştan yardım alabilir. İkizler burcu taşları içerisinde kendinden söz ettiren Sitrin Taşı, şans tılsımı görevi üstlenir. Kişinin doğru durumları ve doğru insanları hayatına çekmesini kolaylaştıracağı ileri sürülmüştür.

3. Zümrüt Taşı:

Bu ise, İkizler’in entelektüel yönlerini destekleyen bir taştır. Muhakeme ve sezgi gücü aşıladığı kabul edilen bu taşın, iş birliğini ve iletişimi kuvvetlendirdiği savunulur.

Grup etkileşimlerini dengelediği rivayet edilen Zümrüt taşı, hafızayı güçlendirici etkisiyle de bilinir. Düşüncelere netlik kazandırdığı söylenen bu taşın, İkizler burcu için akıllıca çözümlere ve yeni anlayışlara kapı aralayan bir taş olduğu varsayılmıştır.

4. Kaplan Gözü:

İkizler burcu doğal taşları listesinde ön plana çıkan Kaplan Gözü, parlak ve canlı bir görünüme sahiptir. Stres seviyesini azalttığı rivayet olunan bu taşın, ruhsal anlamda güçlü hissettirdiği kabul edilmektedir.

Daha iyi iletişim kurmaya katkı sağladığı iddia edilen Kaplan Gözü taşı, İkizler burcunun kişiliğiyle kolayca uyum sergiler. Öte yandan bu taşın, özellikle uyku problemlerine iyi geldiği söylentiler arasındadır.

Aynı zamanda bu doğal taş ile ilgili iddialardan biri şöyledir: ‘İkizler burcunun ikili doğası için son derece yararlıdır. Çünkü aşırı zıtlıkları kontrol altına alır. İkizler’in, gündelik işlerine, ilişkilerine bağlı kalmasını kolaylaştırır. Azim, kararlılık ve sebat duygusu verir.

Kazandırdığı zihinsel keskinlik ve güç ile, İkizler'in entelektüel çabalarını daha kolay gerçekleştirebilmelerine imkân tanır. İnatçılığı azaltarak başkalarıyla daha rahat geçinmelerine olanak verir.

İkizler burcu taşı arayan kişilerin beklentilerine cevap veren Kaplan Gözü; değişim, dönüşüm ve cesaret sembolüdür.

5. Ay Taşı:

Kişileri negatif enerjiden arındırdığı ileri sürülmekte olan bu taşın, dişil enerjiyi sembolize ettiği belirtilir. İkizler burcu taşı arıyorsanız, bu taş ile de çözüme kavuşabilirsiniz.

Üzerindeki biçimsiz gölgelerle dikkat çeken bu taş, beyaz renkli bir görünüme sahiptir. İkizler burcunun partnerleriyle arasındaki sorunları aşmasına yardımcı olabileceği yönünde bir görüş mevcuttur.

Denildi ki; Ay taşı kalp ve zihin arasındaki dengeyi güçlendiren ruhsal bir enerji sunar. İkizler’in, daha sakin tarafıyla bağlantı kurup gizemli yönlerini keşfetmesine yardımcıdır. Duyguları yatıştırır.

Bu taş sayesinde İkizler burcunun sezgilerine daha çok güvenmeyi öğreneceği, daha doğru kararlar vereceği savunulmaktadır.

6. Akik Taşı:

İkizler’in dengesiz doğasını düzene soktuğu söylenen bu taşın, topraklama etkisine sahip olduğu iddia edilmiştir. İkizler’in hayatına denge ve istikrar getirdiği öne sürülen Akik taşı, duyguların dizginlenmesine yardımcı bir doğal taş olarak görülür.

7. Kehribar:

Bu taş, Pinus Succinifera çamlarının fosilleşmesi neticesinde meydana gelir. ‘Amber taşı’ diye de bilinen Kehribar’ın süs eşyası ve aksesuar olarak kullanımı yaygındır.

Renk skalası ise açık sarıdan başlayarak kızıl tonlarına doğru genişler. Narin bir yapısı olan Kehribar taşı, en iyi İkizler burcu taşları içerisinde kendinden söz ettirir.

Yatıştırıcı özelliğinin son derece güçlü olduğuna inanılan bu taşın kişiye; zihin berraklığı, sakinlik ve huzur verdiği düşünülür.

Karar verme hususunda zorluk çeken, kafa karışıklığı yaşayan İkizler burcu için ideal alternatiflerden biri olarak görülür. Kendini sıklıkla düşüncelere dalmış bir halde bulan, o nedenle baş ağrılarından da muzdarip kişilerin bu problemleri aşmasına yardımcı olduğu söylenir.

8. Safir:

Hemen her renkte karşımıza çıkabilen Safir, ‘müjdelerin mücevheri’ diye nitelendirilir. Özellikle Sarı Safir, en çok önerilen İkizler burcu doğal taşları içinde yer alır. Şans getirdiği ileri sürülen bu taşın bolluk ve bereket konusunda da faydalı olduğu kabul edilmiştir.

Bu taş hakkındaki diğer bazı rivayetler ise şu şekildedir:

‘’Zihni keskinleştirir. Problem çözme yeteneğini güçlendiricidir. Böbrek veya kalp hastalığı açısından risk grubundaki İkizler burcu mensuplarının bu taşı kullanmaları önerilir. Böylelikle söz konusu sağlık sorunlarının oluşma riskini azaltacakları umulur.

Bağlılığı ve sadakati kuvvetlendiren Safir taşı, iç karışıklıkların çözümlenmesinde de son derece etkilidir.’’

9. Krizokol:

Yapısında donmuş su damlası barındırdığı öne sürülen bu taş, mavi-yeşil rengiyle göze çarpar. Turkuaza benzeyen bu İkizler burcu taşı, yarı saydam özelliğiyle de dikkat çeker.

Krizokol taşı ile ilgili söylentilerden bazıları şunlardır:

‘’Enerji tazeleme özelliğine sahiptir. Cilde temas ettirilerek kullanılırsa negatifliği alır, yorgunluğu ortadan kaldırır, tembellik ve uyuşukluk gibi durumların üstesinden gelmeyi sağlar.

Motivasyon düşüklüğü ve özgüven zayıflığından da kurtarır. Stresi ve endişeyi yok eder, yatıştırıcı etkisiyle gerginliğe ve kas kramplarına son verir. Ferahlık, rahatlık hissi oluşturarak kişiyi sakinleştirir.

Sık aralıklarla fikir değiştiren, hedeflerine giden yolda bir türlü emin adımlarla ilerlemeyi başaramayan İkizler için mükemmeldir. Onlara gayret ve kararlılık duygusu aşılar, önlerine çıkan engelleri kolayca aşmalarına katkıda bulunur.’’

10. Apatit:

Öğrenme isteğini ve üretkenliği artırdığı ifade edilen bu taşın konsantrasyon için yararlı olduğu ileri sürülmüştür. Etkili İkizler burcu doğal taşı alternatifleri arasında bulunan Apatit taşı ile alâkalı söylentilerden bir kısmı şöyledir:

‘’Bağışıklık sistemine güç verir. Psişik yetenekleri geliştiricidir. Suçluluk ve öfke duygusundan arındırır. Sersemliği, baş dönmesini giderir. Selülit tedavisine de yardımcı olan bu taş, Yin Yang dengesini sağlar.’’

11. Kalsit:

Bulundurulduğu mekânın enerjisini yükselttiği rivayet edilen Kalsit taşının bebek gelişimini de hızlandırdığı söylenmiştir. Kalsit’i İkizler burcuyla uyumlu doğal taşlar listesinde şu rivayetlerle görmekteyiz:

‘’Durağanlığın üstesinden gelir. Motivasyonu artırır. Özgüven ve özsaygı kazandırır. Göz yorgunluğuyla mücadeleye yardım eder. Kan dolaşımını düzenler.’’

12. Akuamarin:

İkizler burcunun aşırı aktif çalışan zihnini yatıştırıp dengelemek için bu taşın kullanılabileceği söylenmektedir. Akuamarin taşının bu burç üzerindeki etkilerine dair iddialardan birkaçı şöyle ifade edilebilir:

‘’Korkularla savaşmayı kolaylaştırır. Kalp ve Boğaz çakraları ile beraber çalışarak daha iyi iletişim kurmaya imkân tanır. İkizler ’in ilişkilerine daha fazla nezaket ve sevgi getirir.

Onların maceracı yönlerine odaklanıp hayatın tadını çıkarmalarında pay sahibidir. Özgüven ve cesareti kendine çeken bu taş, İkizler burcundaki insanların daha güzel bir yaşama sahip olmalarında büyük rol oynar.’’

13. Mavi Kuvars:

İletişim becerilerini geliştirdiği dile getirilen bu İkizler burcu taşı, sükûnet ve barış sembolüdür. Anlayışı ve algılama gücünü artırdığından söz edilen Mavi Kuvars taşının zekâyı olumlu etkilediğine ilişkin rivayetler mevcuttur.

İkizler Burcu Doğal Taşı

İkizler burcu doğal taşı olarak sıraladığımız doğal taşlardan birini veya birkaçını kullanarak zayıf yönlerinizi güçlendirmeniz mümkün olabilir. Bunların; İkizler burcuna mensup kişiler için şans artırıcı, iyiliği ve güzelliği teşvik edici, mutluluk verici taşlar olduğuna inanılır.

İkizler’in kişisel alanıyla uyumlu çalıştığı düşünülen bu taşların, yaydığı frekanslarla bu burca sahip kişileri kendine çektiği söylenir.

Siz de tüm İkizler burcu taşları için ürün yelpazemize göz atabilir, kendinizin ve sevdiklerinizin hayatına dokunacak değerli taşları koleksiyonumuzda bulabilirsiniz.


İkizler Burcu Taşı Ürünleri